Mimarın Mutfağı Balkon Konuşmaları

mimarizm.com / 16 Nisan 2020
“Pandemi ve Mimarlık” bağlamlarının konuşulacağı “Mimarın Mutfağı Balkon Konuşmaları” canlı yayın serileri mimar, şehir plancısı, girişimci ve endüstriyel tasarımcı konukları ile 20 Nisan’da başlıyor.

Tanıtım metni

Covid-19 virüsü nedeniyle "Pandemi" ile mücadele sonucu evlerinde kendini karantinaya alan ülkemizin yaşadığı sıkıntılı sürecin, "Hafta Sonu Yasakları" kararı ile daha da devam edeceğini düşünüyoruz. Bu süreçte mimarların işlerini durdurması, mimarlık öğrencilerinin uzaktan eğitimde yaşadığı stres, güncel tartışmalarla bilgiyi tazelemek ve zamanın kıymetsiz harcanmaması adına "Balkon Konuşmaları" konseptini hayata geçiriyoruz. 

Sosyal medyada artan kullanım oranları beraberinde canlı yayınlarda artışı da getirdi. Biz de Balkon Konuşmaları'nı 20-29 Nisan günleri arasında saat 21:00’da https://www.instagram.com/abdullahdogms/ instagram hesabı üzerinden canlı olarak yapmaya karar verdik. Konularımız gündemi meşgul eden Pandemi yoğunluklu gözükse bile, konukların projelerini canlı yayında sorulacak sorular üzerinden ele alacağız. Herkesi bekliyoruz”

“Covid-19 / Before/After”, “Pandemi ve Mimarlık”, “Mekanlar farklılaşıyor mu?”, “Girişimcilik ve mimarlık ne kadar bağlantılı?”, “Endüstriyel tasarımın mimariye etkisi nedir?”, “Zaman ve mekan arasındaki bağlam?” konularının ele alınacağı canlı yayın programına 20 -29 Nisan günleri arasında katılacak konuklar ise şöyle:

20 Nisan - Aslı Özbay, Mimar

21 Nisan - Şule Koç, Tasarımcı

22 Nisan - Can Tamirci, Mimar

23 Nisan - Celaleddin Çelik, Mimar

24 Nisan -  İlknur İlkyaz, Şehir Plancısı

25 Nisan - Mimarlar Odası Öğrenci Temsilci     

29 Nisan - Nurgül Yardım, Mimar

Saat 21:00’da başlayacak ve bir saat sürecek olan canlı yayınları https://www.instagram.com/abdullahdogms /linki üzerinde takip edebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :