Podcast: Mimarın Mutfağı

mimarizm.com / 01 Kasım 2019
Mimarın Mutfağı podcast kanalı, mimarların ve mimarlık öğrencilerinin, işin mutfağından gelen konuklarla tasarımın ve tasarım süreçlerinin tüm boyutlarıyla incelendiği içeriği ile her Pazartesi yayında.

Mimarın Mutfağı ekibi hayata geçirdikleri projeyi şöyle tanımlıyor:

Mimarın Mutfağı, üniversite öğrencilik yıllarında hayal olarak başlayıp evrimleşme sürecinden geçerek sanat, tasarım, mimari, uluslararası konular ve girişimcilik gibi birçok konuyu içeren bir podcast kanalıdır. Mimarın Mutfağı her Pazartesi tasarım projelerinizi yaparken, trafikte, toplu ulaşımlarda, ders çalışırken ve kendinizi geliştirmek istediğiniz, ilham aradığınız tüm zamanlarınıza anlam katar.

Kanal, mimarların ve mimarlık öğrencilerinin, işin mutfağından gelen ​değerli konuklarla tasarımın ve tasarım süreçlerinin tüm boyutlarıyla incelendiği içeriği ile her Pazartesi yayında olacak. Ayrıca mimarların dışında konuklarla “mimarsız mimarlık” konseptimiz de bulunuyor. Bu konseptle de üniversite tercih yönlendirmeleri, atölyeler, tarihi yapılar ve güncel mimari konular hakkında yorumlarımızı paylaştığımız bir kanal olması hedefleniyor.

Kanalın ilk konuğu Prof. Dr. Doğan Kuban

Doğan Kuban, bir mimarlık tarihçisi ve 94 yaşında 63 yıllık akademik hayatında bilimi ve teknolojiyi çağı yakalamak için takip edip yazılar yazıyor. Gençlere bundan sonraki çağın Bilim ve Teknoloji çağı olduğunu her seferinde dile getirip bu alanda çalışmalar yapmamız konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Doğan Kuban röportajında, büyük kentler küçük kentleri diyerek İstanbul’un kaderi hakkında ve kendisinin mimarlığı nasıl seçtiği, hayatına yön veren modern mimarlığı ve şuan yapılan mimari eserleri hakkında konuşuyor. Ayrıca Doğan Kuban’ın öğrencilere tavsiyelerde de bulunuyor.

İçeriğe SpotifyApple Podcast kanallarından ulaşılabilir.

Mimarın Mutfağı podcast kanalı sanat, girişimcilik, felsefe ve fark yaratmayı seven herkese açık. Ayrıntılı bilgi ve iletişim içininfo@abdullahdogmus.com www.abdullahdogmus.com


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :