Milano Room Mate Hotel’e Patricia Urquiola İmzası

Tuba Tellioğlu Şeren / 23 Kasım 2016
Room Mate Hotels’in merkezi lokasyonuyla hayranlık uyandıran Milano’daki 22. zincir oteli İspanyol tasarımcı Patricia Urquiola imzası taşıyor.

Room Mate otelleri, her bir oteli için yarattığı farklı kişiliklerle tanınıyor. Otele adını veren bu kişilikler sizi düşünen ve size çevreyi tanıtan bir arkadaşı sembolize ediyor. Milano’daki karakterin yani arkadaşınızın adı ise Giulia. Teatro alla Scala’nın sahne tasarımcısı olan Giulia, aynı zamanda son derece meraklı, titiz ve heyacan verici bir karakter.

 

Galleria Vittorio Emanuele II’nin tam karşısındaki 19. yüzyıldan kalma bir yapıda yer alan hotelin iç mekan tasarımı ise Patricia Urquiola’ya ait. İspanyol mimar ve tasarımcı, tasarım sürecinde müşterisi tarafından tamamıyla özgür bırakılmasına karşın otelin karakteri Giulia ve Milano şehriyle bağlantı kurmak için büyük çaba harcamış. Bu özen ve çaba otelin pembe mermer kullanılan lobisinde hemen kendisini gösteriyor. Aynı pembe mermere otelin hemen yakınındaki Duomo’nun zemininde rastlamak mümkün. Pembe renk kullanımı Urquiola’nın tasarımlarında sıklıkla karşımıza çıkan bir unsur. 

Otel lobisinin duvarlarında yerel mimariden izler taşıyan gri terrazzo ve terracotta taşlar kullanılmış. Asansörlerin hemen yanında yer alan eğimli elemanın çapraz çizgili deseni ise üçboyutlu bir etki yaratırken aynı zamanda Milano’daki  Sforza Kalesi’nin tuğla kulelerine göndermede bulunuyor. Diğer geometrik şekillerse Milano’nun geleneksel rasyonalist estetiğine bir övgü niteliğinde. Kareli deseniyle grafik sanatının Milano’nun kültürel mirasındaki önemi vurgulanıyor.  

 

Müşterilerine gece konaklanacak bir mekanın ötesinde  ‘ev’ konforu sunmayı hedefleyen Room Mate Hotels’in Milano’daki şubesinde 'standart' odadan teraslı penthouse’ a uzanan 5 farklı kategoride 85 oda bulunuyor. Kareli deseninin hakim olduğu odalarda İtalyan Cassina marka mobilyalar kullanılmış. Room Mate Giulia’da ayrıca spa, sauna ve gym salonu da bulunuyor. 

Fotoğraflar Ricardo Labougle

Bu haber Frameweb’ten derlenmiştir. 
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :