Milano Salone Del Mobile 2016 Ajandası

Tuba Tellioğlu Şeren / 08 Nisan 2016
Tasarım dünyasının kalbi 12-17 Nisan 2016 tarihleri arasında Milano'da gerçekleşecek Salone Del Mobile Fuarı'nda atmaya hazırlanıyor. Fuarın öne çıkan etkinlik ve sergilerini sizin için derledik.

Marni Ballhaus

Marni, Viale Umbria 42 üzerindeki mekanını bir balo salonuna dönüştürecek. Marka bu yıl, sahne sanatlarının farklı bir alanını kullanarak yeni koleksiyonla ona esin kaynağı olan Kolombiya kültürü arasında dans aracılığıyla bir bağ kurmayı deniyor. Eski bir Kolombiya dansı olan Cumbia’yı keşfederken Marni’nin tamamıyla geleneksel yöntemler kullanılarak üretilen ev koleksiyonuna da göz atabilirsiniz. Spazio Marni, 14 -17 Nisan 2016  Viale Umbria 42, marni.com

Caesarstone ve Tom Dixon'ın Konsept Mutfakları

Caesarstone ve Tom Dixon; tarihi Rotonda della Besana’da deneysel bir mutfak konseptleri çalışmasına imza atıyor. Konseptler; ateş, hava, su ve toprak gibi dört farklı elementten esinlenilerek yaratılmış. Geniş bir bahçeye sahip olan tarihi yapı aynı zamanda Ceasarstone ve Tom Dixon tasarımlarına da ev sahipliği yapacak. Yemek kürasyonu Francesca Sarti’nin kurucusu olduğu Arabesschi di Latte tarafından üstlenilmiş.

La Rotonda della Besana, Via Enrico Besana 12, caesarstone.comtomdixon.net

25 yıllık Grcic ve ClassiCon İşbirliği 

Konstantin Grcic, ClassiCon için çalışmaya 1991 yılında başladı. Grcic KGID ofisini kurduğunda ClassiCon marka olarak daha henüz 1 yılını doldurmuştu. Bu 25 yıllık başarılı işbirliğini Milano fuarı kapsamında bir fotoğraf sergisiyle taçlandırıyor Classicon. Spotti’de sergilenecek fotoğraflar Shirana Shahbazi imzası taşıyor. 

Spotti Milano Viale Piave 27, spotti.com

Mindcraft16 

The Danish Arts Foundation tarafından gerçekleştirilen serginin tasarım ve küratörlüğünü bu yıl da tasarım ikilisi GamFratesi üstleniyor. Danimarka’nın önde gelen tasarımcı ve zanaatkarlarının orijinal işlerine yer veren serginin bu yılki teması ise “In My Mind Craft”.  

Circolo Filologico, Milanese Via Clerici 10, mindcraftexhibition.com

'Before Design: Classic'

Film yapımcısı Matteo Garrone tarafından hazırlanan ve İtalyan tasarımının ihtişamlı geçmişine ışık tutan Before Design: Classic” filmini kaçırmayın. Fuarın önemli diğer etkinliklerinden biri ise yenilikçi mutfak tasarımlarına yer vern EuroCucina Bienali ve “New Materials, New Design” teması ile genç yeteneklere ayrılan SaloneSatellite bölümü.  

12–17 Nisan 2016, Fiera Milano, Rho, www.salonemilano.it

COS x Sou Fujimoto

İsveçli giyim markası COS, Milano Salone del Mobile’de sergilenecek enstalasyonu için Japon mimar Sou Fujimoto’yla birlikte çalışıyor. Fujimoto’nun Salone del Mobile için gerçekleştireceği enstalasyon, ışık ve karanlık oyunları üzerine odaklanacak. Milano’un merkezinde daha önce bir sinema salonu olarak kullanılan mekanda mimar, ziyaretçilerin mekanla karşılıklı etkileşim içinde bulunmalarını teşvik edecek ve uzamsal farkındalıklarını arttıracak bir “ışık ormanı” yaratmayı planlıyor. COS ve Sou Fujimoto işbirliğinde yaratılan enstalasyon, 12-17 Nisan 2016 tarihlerinde, Milano’da gerçekleşecek Salone del Mobile Fuarı kapsamında sergilenecek. 

12–17 Nisan 2016, Cinema Arti, Via Pietro Mascagni, 8www.cosstores.com

Rossana Orlandi

Tasarım dünyasının ‘lady’si Rossana Orlandi’nin yeni eklektik koleksiyonunu mutlaka görün. Ghidini Bosco’nun yeni koleksiyonundan Patricia Urquiola tasarımlarına çok fazla seçenek sunan Rossana Orlandi’yi mutlaka görülmesi gerekenler listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

12–17 Nisan 2016, via Matteo Bandello 14/16, www.rossanaorlandi.com

Borchgrave L'Arabesque’de

Vintage giyim ve mobilya eksperi Chichi Meroni, Belçikalı sanatçı Isabelle de Borchgrave ile bir araya gelerek sanat, tasarım ve moda ekseninde çarpıcı bir sergiye imza atıyor. Art Nouveau’ya övgü niteliğindeki sergide yeni mobilyalardan Borchgrave’ın Art Deco mobilya ve sanat çalışmalarına kadar birçok renkli ve çok özel parçayı görmek mümkün. 

12–17 Nisan 2016, L’Arabesque Design Gallery, Largo Augusto 10, www.larabesque.net


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :