Milano Salone Del Mobile 2016'nın En İyileri (Bölüm 1)

Tuba Tellioğlu Şeren / 26 Nisan 2016
Milano Salone Del Mobile Fuarı, 12-17 Nisan 2016 tarihleri arasında yeni koleksiyonların görücüye çıktığı fuar alanı ve sıra dışı etkinliklere ev sahipliği yapan sokaklarıyla tasarım dünyasını ağırladı. İşte fuarın en yeni ürünleri ile öne çıkan etkinlik ve sergilerinden bazıları...

Küratörlüğünü Secondme Gallery ve PS Tasarım danışmanlarının üstlendiği "Colourscapes" enstalasyonu. Küçük akrilik tablolar Tommaso Fantoni imzası taşıyor. 

diesel livingYeni Natural Orgy kilimle kaplanmış Moroso marka Diesel Living koleksiyonundan Gimme Shelter kanepe

matteo thunİtalyan mimar ve tasarımcı Matteo Thun'un kurduğu Matteo Thun Atelier'nin uzun zamandır merakla beklenen el yapımı koleksiyonu fuarda görücüye çıktı. Fotoğraf: Marco Bertolini 

marcel wandersLumières'in Brera Güzel Sanatlar Akademesi'nde sergilenen 'Out of the box' enstalasyonunda markanın Le Roi Soleil avizesi ve New Antique sehpası kullanılmıştı. 

feel it insatllationVIA Design'ın 6. sömestre mobilya öğrencilerinin tasarımlarına yer veren 'Feel It' sergisi. 

selettiSelletti'nin Diesel Living için tasarladığı 'Machine' koleksiyonu global mekanik görselliğinden esinlenilerek tasarlanmış.  

artekArtek fuara 1960 yılında Ilmari Tapiovaara tarafından tasarlanan 'Kiki' koleksiyonuyla katıldı. Dinlenme koltuğu, kanepe ve sehpadan oluşan koleksiyon, Raf Simons'un Kvadrat için tasarladığı yeni "Reflex' kumaşla kaplanmıştı. Çivit mavi duvarın önüne yerleştirilen seri canlı renkleriyle ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

hemOnline mobilya markası Hem'in yeni koleksiyonu Philippe Malouin imzası taşıyor. 

mutina bosgerbyİtalyan seramik markası Mutina yeni koleksiyonu için Londra merkezli tasarım ikilisi Barber & Osgerby ile çalışmıştı. Geometrik desenlerden oluşan yeni seriler; 'Puzzle' ve 'Mistral' farklı kombinasyonlarla her mekan için özgün bir tasarım ortaya konmasını sağlıyor. 

casavitraHella Jongerius Vitra için çalışmaya başladığında kimse tasarımcının bu kadar eğlenceli çalışmalar ortaya koyacağını tahmin etmemişti. Vitra Colour & Material Library'nin araştırmalarının yanı sıra "Colour Machine" enstalasyonu CasaVitra'nın Corso Como üzerindeki geçiçi mekanı bir çekim merkezine dönüştürdü. 

tom dixonTom Dixon'ın tarihi Rotonda Della Besana'daki Elemental Kitchen'ı fuarın en ilgi çeken etkinliklerinden biriydi. Su, toprak, ateş ve hava gibi dört elementten yola çıkarak hazırlanan deneysel mutfakların konsept çalışması Studio Arabeschi di Latte'ye aitti. Fotoğraf: Peer Lindgreen

fractal sideboardGinger & Jagger'ın mermer marküterili 'Fractal' büfesi. 

nilufar depotNilufar Depot fuarın en ilgi çekici adreslerinden biriydi. Mimar Roberto Baciocchi'nin tasarladığı Nilufar Depot'taki 'Mirror Room' bu ilgiden nasibini aldı. Antika aynalarla çevrili sofistike masa düzenlemesindeki tüm detaylar özenle seçilmişti.   

jamie hayonJaime Hayon'un &Tradition için tasarladığı 'Palette' konsol. 

tory burchTory Burch geleneksel tekniklerin uygulandığı el yapımı mavi-beyaz sofra takımıyla yine eğlenceli ve dikkat çekici bir koleksiyona imza atmıştı.  


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :