Kenya Hara 2020 Tokyo Olimpiyatları İçin Hazırladığı Logoyu Yayınladı

mimarizm.com / 11 Kasım 2015
Tokyo Olimpiyatları için önerilen logonun çalıntı olduğu iddiaları üzerine açılan yeni yarışmaya katılan Kenya Hara, hazırladığı logo çalışmalarını yayınladı.

Kenjiro Sano'nun 2020 Tokyo Olimpiyatları için seçilen logo çalışması, Belçika'daki Théâtre de Liège tiyatrosunun logosuna çok benzediği için eser hırsızlığı iddiaları üzerine geri çekilmişti. Organizasyon komitesi ise bunun üzerine tamamen sıfırdan bir kimlik çalışması yapma kararı almış ve bir yarışma açmıştı. Hara Design Institute kurucusu Japon tasarımcı Kenya Hara da bu yarışma için hazırladığı logo çalışmalarını yayınladı.

Hara, kalp atışı ve gök cisminin sembolik yorumlamasından oluşan daire şeklinde bir logo tasarımı kurguluyor. Logo önerisi, Japon geleneğinde dinamizm ve tutkunun rengi olan kırmızı ile birincilik madalyasına gönderme yapan altın tonlarından oluşuyor. 

Eğer seçilseydi, farklı alanlarda biletlere, hediyelik eşyalara, mekan tasarımlarına uygulanacak Kenya Hara imzalı logo çalışmalarını aşağıda görebilirsiniz. 

Görsellerin tamamına aşağıda Facebook adresimizden ulaşabilirsiniz. Tasarımcının diğer işlerine göz atmak için tıklayınız.

 

 

Kenya Hara 2020 Tokyo Olimpiyatları İçin Hazırladığı Logoyu YayınladıTokyo Olimpiyatları için önerilen logonun çalıntı...

Posted by Mimarizm on Wednesday, 11 November 2015

 

Bu haber designboom'dan derlenmiştir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :