Dijital Sanat Üzerine Diyaloglar; “Digilogue”

mimarizm.com / 03 Mayıs 2016
Teknoloji sergisi “Digital Revolution” kapsamında düzenlenecek “Digilogue Paneli” dijital sanat alanında eserler sunan önemli sanatçıları 6 Mayıs tarihinde, Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve Zorlu Holding ev sahipliğinde bir araya getirecek.

Feather Tales / Ebru Kurbak

Zorlu PSM ve Zorlu Holding ev sahipliğinde, 6 Mayıs 2016 tarihinde, Zorlu PSM’de düzenlenecek “Digilogue Paneli”, dijital sanat alanında eserler sunan önemli sanatçıları bir araya getirecek. Katılımcılar, dijital teknolojinin; sanat, mimari ve moda ile etkileşime girdiğinde nasıl yenilikçi ve yaratıcı bir hale gelebildiğini, bizzat bu alanda eserler ortaya koyan sanatçıların ağzından dinleyebilecekler.

birce ozkanEnlighment / Birce Özkan

guvencozelCanopy / Güvenç Özel

birce ozkanAugmented Jacket / Birce Özkan

Zorlu PSM ve Zorlu Holding ev sahipliğinde gerçekleştirilecek “Digilogue Paneli” iki bölümden oluşuyor. Panelin ilk bölümünde; teknolojiyi modaya ve podyumlara taşıyan, giyilebilir teknoloji tasarımcısı, araştırmacı ve küratör Birce Özkan, “Microsoft  Research” ve “Research at Google” gibi bir çok ödüle sahip yeni medya sanatçısı ve araştırmacı Refik Anadol, NASA’nın düzenlediği ‘Mars Kolonisi’ isimli mimari yarışmada dereceye giren başarılı mimar, sanatçı ve araştırmacı Güvenç Özel, örgü, nakış gibi geleneksel tekstil yöntemlerini kullanarak giyilebilir teknolojik sanat eserlerine imza atan mimar, sanatçı, araştırmacı ve eğitmen Ebru Kurbak gibi dijital alanda ülkemizi yurtdışında başarı ile temsil eden isimler ve protein moleküllerinin büyülü dünyasını metal ve camdan heykellerle bir sanata dönüştüren Michael Tyka, kariyer hikayeleri ve eserleriyle katılımcılara ilham verecek. Panelin ikinci bölümünde ise Hürriyet CEO’su Çağlar Göğüş, Digiturk IT Genel Müdür Yardımcısı Hatice Memigüven ve Sony Pictures’ın başarılı animasyon direktörü Coşku Turhan’ın da aralarında yer aldığı Türkiye’nin dijital alandaki en önemli isimleri yer alacak.

refik anadolData Sculpture / Refik Anadol


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :