Kengo Kuma Eskişehir’deydi!

mimarizm.com / 31 Mart 2016
Dünyaca ünlü Japon mimar Kengo Kuma ve ekibi, Çağdaş Sanatlar Müzesi için Eskişehir’e geldi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Odunpazarı Turistik Geliştirme Bölgesi’nde Polimeks işbirliğiyle gerçekleştirilecek ‘Çağdaş Sanatlar Müzesi’nin binası için firma, bu konuda dünya çapında üne sahip mimar Kengo Kuma ve asistanı Yuki İkeguchi’yi ağırladı.

Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca yaptığı açıklamada, “Dünyada artık müzelerin içinde sergilenecek eserler kadar, müze binasının mimarisinin de uluslararası üne ve ilgiye sahip olmasına özellikle önem veriliyor. Elimizdeki sanat değeri yüksek eserlerin yer alacağı müzemiz için biz de bu alanda dünya çapında bir Japon mimarla çalışmaya karar verdik. Mimar Kengo Kuma ve ekibini, Odunpazarı’nın tarihi mimarisi ve kültürel yapısını yerinde inceleyebilmesi için Eskişehir’e davet ettik” dedi.

Polimeks’in mimar ve mühendisleri ile birlikte Odunpazarı bölgesini gezerek bilgi alan ve incelemelerde bulunan Kengo Kuma, bölgedeki tarihi binaların yüzlerce fotoğrafını çekti. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden Japon mimar ve ekibi, aynı gün uçakla Japonya’ya döndü.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :