Kengo Kuma, DAÜ Mimarlık Fakültesi Tasarım Haftası'na Konuk Oluyor

mimarizm.com / 22 Nisan 2011
Kengo Kuma, DAÜ Tasarım Haftası'na Konuk Oluyor

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi tarafından, 2- 6 Mayıs 2011 tarihleri arasında ilki gerçekleşecek olan Tasarım Haftası; Kengo Kuma'nın da aralarında bulunduğu ünlü tasarımcıların konuşmalarına ve 20 farklı atölye çalışmasına ev sahipliği yapacak.

"Rengarenk" teması çerçevesinde düzenlenen DAÜ Mimarlık Fakültesi Tasarım Haftası, tasarımın çok yönlü ve çok renkli kimliğini etkinliklere de yansıtıyor. Bu doğrultuda, Türkiye'den ve dünyadan, alanlarında isim yapmış tasarımcıların vereceği konferanslar ve düzenleyeceği atölye çalışmalarının Tasarım Haftası'na olumlu katkılar koyacağı düşünülüyor.

Beş gün boyunca 20 atölye çalışmasına, davetli konuşmalara, film gösterimlerine, çeşitli sosyokültürel aktivitelere yer verilecek olan Tasarım Haftası, tüm tasarım öğrencilerinin ve öğretim üyelerinin katılımına açık olacak.Ünlü tasarımcılar, konferans ve atölye çalışmaları ile DAÜ Tasarım Haftası'nda

Yerel ve doğal malzemeleri tasarımlarına başarılı bir şekilde entegre eden ünlü Japon mimar ve tasarımcı Kengo Kuma, Tasarım Haftası kapsamında, 5 Mayıs 2011 Perşembe günü saat 11.30'da bir konferans verecek.

Etkinliğin ikinci davetli konuşmacısının ise tasarımcı Kenan Pençe olduğu bildiriliyor. İnsanın temel ihtiyaçlarına ve duygularına hitap eden çağdaş ve yalın çalışmaları ile tanınan Pençe, Tasarım Haftası'na vereceği konferans ve yürüteceği atölye çalışması ile katkıda bulunacak.

Yurt içi ve yurt dışında birçok başarılı çalışmaya imza atan İlio Grup'tan Nil Deniz ve Hasan Demir Obuz; tasarım dünyasına getirdikleri yenilikçi, teknolojik ve çağdaş yaklaşımları ile tanınan Salih Küçüktuna ve C. Alper Derinboğaz; İstanbul Fashion Week kapsamında iddialı kreasyonları ile adından övgüyle söz ettiren mimar-tasarımcı Niyazi Erdoğan da düzenleyecekleri atölye çalışmaları ile Tasarım Haftası'nda yer alacaklar.

Tasarım Haftası etkinlik programına ulaşmak için lütfen tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :