Geleceğe Taşınan Mekan

mimarizm.com / 16 Eylül 2021
Tasarım stüdyosu Objects of Common Interest tarafından Milano’daki bir manastır içinde fütürist bir ev ortamı kurmak üzere tasarlanan “Future Archaeology” serisi, çelikten yapılmış ve eğlenceli bir renk algısına sahip holografik bir yüzey işlemiyle tamamlanmış bir dizi mobilyadan meydana geliyor.

Fotoğraf: Objects of Common Interest

Bükülmüş, kemerli, eğri, yığın veya yan yana duran saf formların, bir sandalye, bir masa, bir tabure, bir koltuk ve dolap takımlarını tanımladığı Objects of Common Interest'in tasarımı proje, bir arada yaşama pratikleri, tarih ve çağdaş yerleşimin kesiştiği mekânsal bir araştırma olarak geliştirildi. Milano’da bir manastırdaki araştırmanın temelini oluşturan, sade bir yaklaşımla uzun süreli ve geçici arasındaki denge kurma çabası sonucunda ortaya konan "Future Archaeology" mobilya serisi tarihi bir yapının durağanlığı içine hareket kattı. Holografik nesnelerin yanı sıra mekânda ışık oyunlarını çoğaltan öğelere de yer verilerek bu araştırmanın kapsamı üründen mekana doğru genişletildi.

Eleni Petaloti ve Leonidas Trampoukis tarafından kurulan sanat, tasarım ve mimari alanında faaliyet gösteren stüdyo, deneysel çevreler kurarak konsept, maddiyet ve somut mekânsal deneyimler yaratmaya odaklanıyor.

Haber designboom’dan çevrilerek derlenmiştir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :