Aykut Köksal’ın Mimarlık Söyleşileri Konuğu Bünyamin Derman

mimarizm.com / 17 Nisan 2019
TRT2’nin yeni kültür programı “Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri”nin sekizincisinde Köksal'ın konuğu Bünyamin Derman. Program 19 Nisan Cuma günü yayınlanacaktır.

Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri programında, mimarlık yaşamına akademisyen olarak başlayan, daha sonra üniversiteden ayrılarak yoğun bir mimarlık üretimi gerçekleştiren Bünyamin Derman’ın çalışmaları, hem eleştirel bir bakışla, hem de mimarlığa getirdiği katkıları değerlendiren bir yaklaşımla ele alınıyor.

Bünyamin Derman’ın üretiminde kapsamlı programlara sahip büyük projeler öne çıkıyor. Son yıllarda projelere yeşili de dahil eden çevreci yaklaşım, Derman’ın geliştirdiği temel duyarlık noktalarından biri olmaya doğru gidiyor.

Bünyamin Derman’ın çalışmaları arasında Emre Arolat ile birlikte tasarladıkları Dalaman Havaalanı, Cem İlhan ile birlikte gerçekleştirdikleri TÇMB Meslek Lisesi, Mete Arat ile birlikte projelendirdikleri Edip 212 Alışveriş Merkezi, kentsel hafızayı değerlendiren Bomonti Apartmanları, yarışmalarda ödül alan İzmir Opera Binası ve Ulvi Cemal Erkin Konser Salonu ve en kapsamlı çalışmalarından biri olan Beşiktaş Dolmabahçe Stadyumu bulunuyor.

Program, 19 Nisan Cuma günü saat 20:30’da yayınlanacaktır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :