Avcı Architects Dünya Markası Gensler ile Proje Ortaklığı Yapıyor

mimarizm.com / 04 Aralık 2015
Çalışmalarını Londra, İstanbul ve Ljubljana’daki stüdyolarında sürdüren Avcı Architects, dünyaca ünlü mimari tasarım ve proje geliştirme şirketi Gensler ile stratejik ortaklık yapıyor.  

AIG İstanbul Yönetim Ofisi

Dünyanın farklı ülkelerinde pek çok ödüllü projeye imza atan Avcı Architects, ticari binalarda dünyanın öncü mimarlık ofislerinden biri olan Gensler ile uluslararası ölçekte projelere imza atıyor.

Gensler’in uluslararası fikir öncülüğünü yerel uzmanlık ve üretim kapasitesiyle buluşturan Avcı Architects, bütüncül tasarım, yeni teknolojilerin kullanımı, doğal özelliklerin maksimize edilmesi ve iklim koşullarıyla entegre olma gibi ilkelere dayanan yaklaşımıyla, daha düşük enerji ve işletme maliyetlerine, daha uzun kullanım ömrüne, daha iyi yaşam standartlarına ve daha yüksek çalışma performansına sahip olan projeler tasarlıyor.

Ljubljana ve İstanbul’un yanı sıra Londra’da da ofisi bulunan Avcı Architects’in, Gensler için İstanbul-Londra arasında iyi bir köprü kuracak olması ve Türkiye açısından önemli bir temsiliyet sunması fikrinden yola çıkılarak oluşan birliktelikte, Avcı Architects’in mimarlık üretimindeki Anglosakson yaklaşımı, yorumu ve üretim yöntemi, Gensler için en dikkat çekici özelliklerden biri olmuş.

HP Türkiye Genel Merkez Ofisi

Bu işbirliğinin ışığında üretilen projeler, temelde uluslararası şirketlerin ofislerine odaklanıyor ve yeni çalışma mekanlarının tasarlanması, yerel malzeme kullanımının entegrasyonu ve çalışma mekanlarının verimliliği üzerine üretimleri kapsıyor. Avcı Architects’in Gensler ile şimdiye kadar hayata geçirdiği projeler arasında AIG İstanbul Yönetim Ofisi, İstanbul HP Türkiye Genel Merkez Ofisi gibi projelerin yanı sıra, konsept tasarım çalışmaları devam eden birçok ofis projesi bulunuyor.

HP Türkiye Genel Merkez Ofisi

AIG İstanbul Yönetim Ofisi

İş gücünü artıran verimliliğin daha etkileşimli konularla ele alınmasının, enerji kaynakları ve geri dönüşüm konusunda da daha etkin çalışılmasının, iş ve yaşam kalitesini artırarak, çalışanların refahını yükseltmede ve kurumsal kimliği iletmede etkin olduğu sonucuyla projeler tasarlayan Avcı Architects’in kurucusu Selçuk Avcı, Gensler ile olan işbirliğiyle ilgili şunları vurguluyor:

"Avcı Architects - Gensler işbirliğini ‘Uluslararası dil, dönüşüm ve temsiliyet’ üst başlıkları ışığında değerlendiriyorum. Global bir temsiliyet olan Gensler ile çalışmanın Avcı Architects olarak bize yansıması her projede farklı oluyor. Farklı düşünmemizi tetikleyen süreçlerin yanı sıra, çalışma ortamımızı, metodlarımızı, prensiplerimizi yeniden sorgulamamızı ve bazı süreçleri dönüştürmemizi sağlıyor. Dolayısıyla, bizi bir ölçüde daha da yukarı çekiyor ve tüm projelerimizi aynı mantıkla çalıştırmaya çabalıyoruz. Bu da sonuç olarak hayal edilen bir süreç olmuyor, zaten tasarımın bir parçası haline geliyor."


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :