“2014 Ulusal Mimarlık Ödülleri; Yapılar, Projeler, Fikirler” Kitabı Yayımlandı

mimarizm.com / 28 Mart 2016
Mimarlar Odası'nın 2014 yılı XIV. dönem Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kitabı; "2014 Ulusal Mimarlık Ödülleri; Yapılar, Projeler, Fikirler" yayımlandı.

Her dönem vurgulandığı ve adından da anlaşıldığı gibi, Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programı “sergi”yi “ödül”den öncelikli tutan bir program. Serginin kitabı 2014 Ulusal Mimarlık Ödülleri, Yapılar, Projeler, Fikirler ise programın en önemli ve kalıcı sonuç ürünü.  

Program 2014 yılında, 14 dönem ve 28 yıllık bir meslek pratiği dökümünü geride bıraktı.Bugüne kadar programa 2129 eser katılmış ve öncü nitelikleri nedeniyle 120 eser ve 44 kişi / kuruluş çeşitli dallarda ödüllendirilmiş.

Kitapta, Seçici Kurul üyelerinden Haydar Karabey, Nur Akın ve Ferhat Hacıalibeyoğlu, ödül alan, almayan, ödül adayı olan tüm eserlere ilişkin genel bir değerlendirme ile geleceği okuyan/prospektif bir bakış sunuyorlar. Yazıları, programın Türkiye mimarlığındaki rolünün yanı sıra, Türkiye’nin güncel mimarlık eğilimlerini saptamak açısından değerli görüşler içeriyor. Kitap hem bir ödül katalogu olmanın gerektirdiği görselliği ön plana alıyor, hem de yapı, proje ve fikirleri güncel Türkiye mimarlığı bağlamına oturtmaya özen ve çaba gösteriyor. 

N. Müge Cengizkan (ed.) Mart 2016, Mimarlar Odası Yayınları, Ankara; 232 sayfa, Türkçe / İngilizce
  
Kitaba Mimarlar Odası birimlerinden ve Mimarlık Vakfı web sitesinden ulaşılabilir:
mivkitabevi.com
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :