Mimarlar Odası Genel Merkezi 45. Dönem'e Başkan Eyüp Muhcu ile Devam Edecek

mimarizm.com / 24 Mart 2016
Mimarlar Odası 45. Olağan Genel Kurulu'nun ardından yeni dönem merkez yönetim kurulu görev dağılımı yapıldı. Yönetim Kurulu Genel Başkanlığına bir kez daha Eyüp Muhcu seçilirken, Zeynep Eres Özdoğan da Genel Başkan Yardımcılığı'na getirildi.  

Mimarlar Odası'nın 18-19 Mart 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen 45. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda, 44. Çalışma Dönemi'nde gerçekleştirilen çalışmalar, deneyim ve birikimler değerlendirilerek, yeni dönem çalışmalarına yön vermek üzere öneriler getirildi. 20 Mart Pazar günü yapılan seçimlerde ise 2016-2018 yılları arasında görev alacak olan 45. Dönem Merkez Yönetim ve Organları belirlendi. 
 
45. Dönem Merkez Yönetim Kurulu 24 Mart 2016 tarihinde yaptığı ilk toplantısında oybirliği ile aldığı kararla, görev paylaşımını şu şekilde gerçekleştirdi: 
 
Genel Başkan: Eyüp Muhcu
Genel Başkan Yardımcısı: Zeynep Eres Özdoğan
Genel Sekreter: Hasan Topal
Genel Sayman: Sinan Tütüncü
Üye: Deniz İncedayı
Üye: Deniz Büyükkurt
Üye: Cahit Arsal Arısal
 
Görev dağılımı sonrasında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Merkez Yönetim Kurulu, Mimarlar Odası, 45. Çalışma Dönemi'nde; 
• yaşam değerlerimizin korunması, nitelikli ve sağlıklı yaşam çevrelerinin, kentsel ve kırsal yapılı çevrenin şehircilik ve planlama esaslarına bağlı üretilmesi,
• tarihsel, kültürel ve doğal değerlerin, tarım arazilerinin ve orman alanlarının korunması, kent ve planlama politikalarının kamu yararına geliştirilmesi, 
• temel hak ve hürriyetlerden eşitlik ve sosyal adalet gereklerince yararlanma hakkının sağlanması,
• mimarlık eğitiminde standartların ve kalitenin yükseltilerek geliştirilmesi,
• kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşumuzun özerk ve bağımsız yapısının korunması ve geliştirilmesi,
• mesleki hak ve yetkilerin korunması, barınaktan kentsel boyuta kadar, bütün yerleşmelerin fiziksel ortamını oluşturan mimarlığın; mesleği yapmaya yetkin kişilerce yapılmasının sağlanması amacıyla kamu yararını gözeterek yürüttüğü çalışmalarını sürdürmeye kararlıdır.
 
Genel Kurulumuza ve seçime katılarak katkı sunan delegelerimize ve üyelerimize; konuk olarak destek veren mimarlık dostlarına, Oda emekçilerine, toplum hizmetinde bir mimarlık için yürüttüğümüz mücadelemize destek veren duyarlı tüm kesimlere teşekkürlerimizi sunuyoruz."
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :