Filmlerin Gizli Başrol Oyuncusu Mekânlar Afişe Taşındı

mimarizm.com / 19 Aralık 2013


Yeni illüstrasyon serisi ARCHICINE'de sinema ve mimarlığı harmanlayan Federico Babina, izleyicinin dikkatini filmlerin 'gizli başrol oyuncusu' olan mimari öğlere çekerken, eğlenceli afişlere imza atıyor.


ARCHIPIX serisi ile yıldız mimarları 8 bit'lik videooyun karakterlerine dönüştüren Federico Babina, bu kez mimarlıkla sinemayı buluşturduğu ARCHICINE adlı afiş serisiyle karşımızda...


Mimarlık çalışmalarına paralel olarak yürüttüğü grafik işleriyle beğeni toplayan Barselonalı tasarımcı, Archicine'de, ünlü filmlerde başrol üstlenen ikonik mimarlık ürünlerini resmediyor.

Babina yeni çalışmasını şöyle özetliyor:

"Archicine, film ve mimari mekân arasındaki uzamsal uyumu temsil eden bir illüstrasyonlar serisi. Hikayeler ve karakterler anlatmak için hayal edilmiş, uygulanmış perspektifler... Mimari mekân filmlere yalnızca arkaplan sunmaz, diğer bir kahraman olarak hikayeye eklenir. Sinema filmleri bizi başka dünyalara ve yaşamlara taşırken, gerçek ya da fantastik mimarlık ürünlerini yaşamamızı ve teneffüs etmemizi sağlar."

İşte o afişler..."Rear Window" / Yönetmen: Alfred Hitchcock"Mon Oncle", Yönetmen: Jacques Tati"The Incredibles", Yönetmen: Brad Bird"Moonrise Kingdom", Yönetmen: Wes Anderson"Dogville" / Yönetmen: Lars von Trier"The Man Without a Past", Yönetmen: Aki Kaurismäki"Star Wars", Yönetmen: George Lucas"North by Northwest", Yönetmen: Alfred Hitchcock"The Party", Yönetmen: Blake Edwards"A Single Man", Yönetmen: Tom Ford"Body Double", Yönetmen: Brian De Palma"Zabriskie Point", Yönetmen: Michelangelo Antonioni"The Big Lebowski", Yönetmen: Joel Coen, Ethan Coen"The Million Dollar Hotel", Yönetmen: Wim Wenders"Le mépris", Yönetmen: Jean-Luc Godard"L.A. Confidential", Yönetmen: Curtis Hanson"The Fountainhead", Yönetmen: King Vidor


* * *


Federico Babina'nın tüm grafik çalışmalarına buradan ulaşabilir, mimari projelerini şu sayfadan inceleyebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :