MGF Student Awards'tan Maltepe Üniversitesi Mimarlık Öğrencilerine Ödül

mimarizm.com / 29 Şubat 2024
İtalya’da düzenlenen ekoloji ve sürdürülebilirlik odaklı uluslararası öğrenci ödüllerinde Maltepe Üniversitesi Mimarlık öğrencileri, “Üsküdar’da Sosyal Merkez Tasarımı” konulu dönem projesi ile mansiyona layık görüldü.

Floransa Üniversitesi (İtalya) Mimarlık Bölümü tarafından, 14 - 16 Şubat 2024 tarihlerinde “Sıfır’a Ulaşmak” (Getting to Zero) temalı 7. MedGreen Forum kapsamında düzenlenen, İtalya Mimarlık Teknolojileri Birliği (SITdA) ve Uluslararası Yenilenebilir Enerji Birliği (WREN) tarafından desteklenen Uluslararası Öğrenci Ödülleri yarışmasında Maltepe Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü 4. yıl öğrencilerinin, Kentsel Tasarım Stüdyosu dersi (ARCH415) kapsamında tasarladıkları “Üsküdar’da Sosyal Merkez Tasarımı” konulu dönem projesi Mansiyon'a layık görüldü.

Koordinatörlüğü ve yürütücülüğü Prof. Dr. Derya Oktay* tarafından (Asistan: M. Melis Cihan) ekolojik ve toplumsal sürdürülebilirliği gözeterek gerçekleştirilen proje grubu; Mısra Mastar, Sounds Hazaa ve Yusuf Emre Saraç’tan oluşuyor.

Akdeniz ülkelerinden lisans ve lisansüstü öğrencilerinin başvurularına açık olarak düzenlen, genç tasarımcıları ve geleceğin profesyonellerini/araştırmacılarını karbon-nötr Akdeniz kentleri ve mimarlığını hedefleyen çalışmalarını teşvik eden, önce finalistleri seçilerek sergilenen ve proje afişleri uluslararası jüri tarafından değerlendirilen kurgusuyla 2015’den beri iki yılda bir düzenleniyor.

*MGF FORUM 7 kapsamında Prof. Oktay da davetli konuşmacı olarak “NEIGHBOURHOOD NEXUS: TOWARDS POSITIVE ENERGY ENVIRONMENTS IN URBAN SETTINGS” konulu sunumunu gerçekleştirdi.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :