Dünya Tasarımcılarının Tercihi Kvadrat'tan Koleksiyon'a Özel Ürünler

mimarizm.com / Amber EROYAN / 16 Eylül 2013

Koleksiyon, ünlü Danimarkalı kumaş üreticisi Kvadrat ile gerçekleştirdiği işbirliğini yeni bir sergi ve tasarım mağazası ile kullanıcıların beğenisine sunuyor. Camper, Herzog de Meuron, Bouroullec biraderler, Kvadrat'ın birlikte çalıştığı isimlerden sadece birkaçı...Koleksiyon Mobilya, Danimarkalı ünlü kumaş üreticisi Kvadrat ile başlattığı işbirliğine ilişkin ayrıntıları paylaşmak ve "Katı'nın Reddi" tasarım sergisinin ön gösterimini yapmak üzere 13 Eylül Cuma günü Sarıyer, Tarabya'daki merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Koleksiyon Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Koray Malhan'ın rehberliğinde gerçekleşen sergi turunda, Kvadrat'ın Koleksiyon için özel olarak ürettiği kumaşların yanı sıra yeni tasarım mağazası da tanıtıldı.


Tasarım ve kalite odaklı geniş ürün gamını mimar, içmimar ve tasarımcılar ile ofis kullanımına ve hane halkına sunan Koleksiyon, dünyaca ünlü Danimarkalı kumaş ve perde üreticisi Kvadrat ile gerçekleştirdiği güçlü işbirliğini yeni bir sergi ve tasarım mağazası anlayışı ile kullanıcıların beğenisine sunuyor. 

"Kimin için tasarlıyoruz?" sorusunun yanıtlarını ortaya koyan "Katının Reddi" adlı sergi, tasarlanan objelerin ötesinde, tasarım sürecindeki yeni yapılanma anlayışına ve geleceğin tasarımlarına ışık tutuyor.

Koleksiyon Tasarım Mağazası'nın da açılışını müjdeleyen sergide, Kvadrat'ın kullanıcı beklentisi doğrultusunda sadece Koleksiyon için tasarladığı kumaşların kullanıldığı özel serilerin (perde, ofis panel sistemleri vb.)sunulduğu seçkiler yer alıyor. Sergi, 2011 yılından beri Koleksiyon'un dünyada kendini konumlandırdığı "co-creation / Açık Yaratım Süreçleri"nin de bir yansıması olarak tasarlandı.
Toplantıda yaptığı konuşmada "Katı'nın Reddi" sergisinin aslında Koleksiyon'un tasarım mağazası anlayışının ifadesi olduğuna dikkat çeken Koray Malhan, "Burada, Türkiye'den çok sayıda farklı tasarımcı ile birlikte geliştirdiğimiz projeler sergilenmekte. Tekstil, takı, heykel, seramik, porselen, cam masa üstü objelerine kadar tasarımı çok geniş bir yelpazede, tasarımseverlerin beğenisine sunuyoruz." dedi.

Serginin bir diğer sürprizi de 2013 Ekim'inde satışa çıkacak olan Kvadrat - Camper ortak yaratımı ayakkabıların dünyada ilk kez Koleksiyon Tasarım Mağazası'nda görücüye çıkması.

Kvadrat firması, modüler çoğalabilme özelliğine ve mekanın içine yerleşkeler kurabilme fırsatlarına sahip Megaron panel sistemi için, burada kullanılacak yüzeylerin iç mekana vereceği etkinin önemini göz önünde bulundurarak, Koleksiyon'a özel bir kumaş geliştirdi. 

Megaron

Tüm bunlara ek olarak Kvadrat firması için Ronan ve Erwan Bouroullec tarafından tasarlanan Ready Made Curtain isimli perde tasarımları ile Foscarini ve Slamp markalı aydınlatma ürünleri, Nason Moretti markalı cam sofra ürünleri, Tevfik Karagöz tasarımı seramik ürünler ve Çamdal tasarımı Koleksiyon markalı sofra ürünleriyle halı ve kilimler de sergi içinde yer almakta...


Ronan & Erwan Bouroullec, Ready Made Curtain


Faruk Malhan, Eser-i İstanbul
 

Koray Malhan'ın "Katı'nın reddi" sergisine ilişkin kaleme aldığı metin >>>>> 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :