"Camper Postanesinden Sevgilerimle..."

mimarizm.com / 05 Eylül 2013

İspanyol mimar Martí Guixé'nin özel bir konsept yaratarak tasarladığı 12'inci Camper Together mağazası Taksim'de açıldı.Dijital medya ve sosyal ağlar yüzünden yıllardır unuttuğumuz bir davranışı yeniden yaratabilmek fikrinden yola çıkan Martí Guixé, dostlarına birşeyler yollamak isteyenlerin, duygu ve düşüncelerini mektup yoluyla paylaşmalarını sağlamak amacıyla Camper Postcard Shop'u tasarladı.

Camper Postcard Shop, kasa ve raf gibi alışılmış Camper mağaza unsurlarından farklı olarak, duvarlarda kartpostalların gösterildiği bir konsept... Camper'la ilgili görsellere sahip bu kartları alıp götürebilir ya da mağazanın içinden sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

          

Uzmanlık alanı basit konseptleri yetenekle birleştirerek insanları şaşırtmak olan Martí Guixé, tasarım dünyasında alışılmışın dışındaki işleriyle tanınıyor. Kendisini 'ex-designer' (eski tasarımcı) olarak tanımlayan Guixé, Barselona'da tasarım ve Milano'da endüstriyel tasarım eğitimi aldı. Kendisine yeni çalışma alanları yaratma ve norm dışı işlerle uğraşma konusunda oldukça yetenekli olan Martí Guixé; "Kartpostal yollamak gibi artık kullanılmayan eski adetler, bir objeyi gerçek zamanda ve mekanda daha görünür kılar. Bu da muhteşem bir histir." diyor

Marti Guixé'nin Camper ile olan ilişkisi, 2000 yılında Milano, Via Montenapoleone'deki yenilikçi 'Walk in Progress' mağazasıyla başladı. Bunu Londra ve San Francisco'daki 'Info-Shop'lar ile Barselona, Münih ve Amsterdam'da hayata geçirilen 'Meeting-Point' mağazaları izledi. Guixé'nin ilk Camper Together projesi olan ve teması ölçekli cetvel olan mağazası 'Camper Scala Shop' ise 2010'da Miami'de açıldı. İspanyol mimarın diğer bir bilinen projesi ise Barselona'daki Camper Casa Hotel'in içinde bulunan FoodBall restoranı...

          

Guixé'nin basit fikirlere anlam yükleme yeteneğinin yeni bir örneği olan 'Camper Postcard Shop' ise şimdi İstanbul Taksim'de Camper severlerin beğeninize sunuluyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :