Az çoktur; Sürdürülebilir Yapı Tasarımında BIM'ın Gücü

18 Kasım 2009
Az çoktur; Sürdürülebilir Yapı Tasarımında BIM'ın Gücü

Autodesk ve SAYISAL GRAFİK, Yapı-Endüstri Merkezi'nin ev sahipliğinde "Yapı Tasarımı Sektörü"nü bir araya getiriyor. Tüm gün sürecek etkinlikte yapı projelerinde koordineli, tutarlı, hesaplanabilir bilginin üretilmesini, saklanmasını ve yeniden kullanılmasını sağlayan BIM (Yapı Bilgi Sistemi) teknolojisi ve bu teknolojiyle üretilmiş projelerden örnekler sunulacak. Toplantıda ayrıca BIM'in inşaat sektörünün gündeminde yer alan yeşil bina ve sürdürülebilir tasarım konularında sağlayacağı yararlar ve bu alanda iki önemli uluslararası sertifikasyon olan LEED ve BREEAM hakkında bilgi verilirken, Autodesk'in bu alanlarda sunduğu çözümler canlı olarak gösterilecek.

Kimler konuşacak?
Autodesk'ten Emmanuel Di Giacomo'nun BIM teknolojisi ve uygulamaları hakkında vereceği detaylı bilginin ardından Autodesk'in BIM çözümünün temelini oluşturan Revit Architecture, Revit Structure ve Revit MEP yazılımları canlı sunumlarla tanıtılacak. Bu ürünleri kullanan ve BIM teknolojisinden faydalanan kullanıcıların yer alacağı oturumlarda, yurtdışından ve yurtiçinden mimarlar kendi deneyimlerini aktaracak.

Sürdürülebilir tasarım ve yeşil binalar da konsunda Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği'nden (ÇEDBİK) uzmanlar, bu alanda ABD ve Avrupa'da kullanılan LEED ve BREEAM yeşil bina değerlendirme sistemleri hakkında bilgi verecek. Bu sistemler ve Türkiye'de de yeni yürürlüğe giren Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği'ne uygun yeşil bina tasarlamayı kolaylaştıran BIM çözümlerinin yanı sıra, enerji analizlerinde kullanılan Autodesk Ecotect Analysis de canlı olarak ilk defa bu etkinlikte gösterilecek.

Yeni Autodesk ürünleri sektör ile tanışacak
Türkiye'de ilk defa sektör ile tanışacak olan yeni Autodesk ürünleri, "Autodesk Ecotect" gerçek zamanlı proje paylaşımı ve görselleştirme için geliştirilen "Autodesk Navisworks" ve dünyada haklı bir saygınlıkla izlenen statik analiz yazılımı "Autodesk Robot Structural Analysis" olacak.
 
Katılım için mutlaka kayıt yaptırılması gerektiği bildiriliyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :