6. Uluslararası Beton Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 03 Aralık 2013

Belçika, Almanya, İrlanda, Hollanda ve Türkiye'deki çimento ve beton birlikleri tarafından düzenlenen ve katılımcı ülkelerin mimarlık, mühendislik, tasarım ve ilgili disiplinlerdeki öğrencilerine açık olan Uluslararası Beton Tasarım Yarışması'nın altıncısı başvuruya açıldı.'Elegance' (Şıklık) temalı 6. Uluslararası Beton Tasarım Yarışması'nın son başvuru tarihi, 16 Mayıs 2014 olarak belirlendi.


Organizasyonunu Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB)'nin üstlendiği ulusal aşamanın jürisi Saitali KÖKNAR başkanlığında; Alişan ÇIRAKOĞLU, Dürrin SÜER, Hakan DEMİREL, Neslihan ŞIK ve Ahmet TERCAN'dan oluşuyor.

Yarışmaya gönderilecek projeler için belirli bir yer veya program verilmezken, katılımcılar, kendi fikir ve çözümlerini destekleyecek ortamı seçebilecekler. Tasarım önerileri, obje, mobilya, mimari detay olabileceği gibi peyzaj girişimleri, çok amaçlı yapılar, altyapı ve yapısal sistemleri olarak da düşünülebilecek.

Yarışmanın sonuçları ulusal jürilerin raporlarıyla beraber internet sitesi üzerinden duyurulacak.

Ödül alan katılımcılar, masrafları TÇMB tarafından karşılanmak üzere 17-23 Ağustos 2014 tarihleri arasında İrlanda'da yapılacak olan altı günlük uluslararası seminer ve atölye çalışmalarına katılmaya hak kazanacaklar.

Şartname ve başvuru formu için tıklayınız.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :