Ünlü Projelerin Detayları 'Mimaride Işık Vol 2'de İfşa Oluyor

mimarizm.com / 04 Ekim 2012
Ünlü Projelerin Detayları 'Mimaride Işık Vol 2'de Açıklanıyor

PLD Türkiye ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğinde düzenlenen 'Mimaride Işık' etkinliğinin ikincisi 21 Kasım Çarşamba akşamı YEM Etkinlik Salonu'nda gerçekleştiriliyor. 'Mimaride Işık Vol 2' sektörün önde gelen mimar, iç mimar ve aydınlatma tasarımcılarını aynı çatı altında buluştururken önemli projelere ev sahipliği yapacak.Philips Aydınlatma ana sponsorluğunda gerçekleşen 'Mimaride Işık' etkinliklerinde; aydınlatma tasarımının mimarlık ve kentsel tasarımdaki yeri ve öneminin, aydınlatma tasarımcıları ve mimarların projeleri ile aynı platformda tartışılması amaçlanıyor. Tartışmaların bel kemiğini, mimar - aydınlatma tasarımcısı işbirliği ve bu işbirliğinin projelere, şehre, dolayısıyla yaşam kalitemize katkıları oluşturuyor.

Etkinlikte yer alacak projelerin başında Mumbai'nin en yeni, en büyük ve prestijli projelerinden biri olan Worli Mahalaxmi geliyor. Karma işlevli üç yapı bloğundan oluşan projenin mimari tasarımı Foster + Partners, aydınlatma tasarımı ise DHA Design tarafından yapıldı. Alışveriş, ofis ve konut işlevlerini bir araya getiren tasarım şimdiden tüm dikkatleri üzerinde toplamış durumda. Önemli bir detay ise, projenin dünya lansmanın da bu etkinlikte gerçekleşecek olması. Katılımcılar, bu özel projenin detaylarına ilk defa şahit olacaklar.

Worli Mahalaxmi'yi, hem mimari hem de mühendislik tasarımı ile dikkat çeken İngiltere'deki Twin Sales Köprüsü izliyor. Kentin simgesi haline gelen köprü, Wilkinson Eyre Architects imzasını taşırken, aydınlatma tasarımını Speirs + Major üstlendi. AL Light & Architecture Design ödülüne de değer görülen proje, geceleri kullanıcılarla kurduğu özel ilişki sayesinde etkileyici bir çözüm sunuyor.

Etkinlikte projelerini tanıtacak ve aydınlatma tasarımı hakkında bilgi verecek isimler ise; Foster + Partners'dan mimar Ricardo Mateu; DHA Design'dan aydınlatma tasarımcısı Peter Fordham; Wilkinson Eyre Architects'ten mimar James Marks ve Speirs + Major'dan aydınlatma tasarımcısı Carrie Donahue Bremner.


Program:

18.30 – 19.00 Kayıt
19.00 – 19.05 Açılış Konuşmaları
19.05 – 19:50 Worli Mahalaxmi, Ricardo Mateu – Peter Fordham
19.50 – 20.30 Twin Sales Bridge, James Marks – Carrie Donahue Bremner
20.30 – 21.30 İkram

Etkinliği sosyal medyada takip etmek için #mimarideisik etiketini kullanabilirsiniz.

Simültane olarak İngilizce'den Türkçe'ye çevrilecek olan konferansa, sınırlı kontenjan nedeniyle kayıt yaptırılması gerekiyor. Kayıt için tıklayınız.

Konuşmacılar ve projeler hakkında ayrıntılı bilgi için ilerleyiniz. >>>>>


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :