"Mimaride Işık Vol 1" Dünyaca Ünlü Aydınlatma Tasarımcılarını Ağırlıyor

mimarizm.com / 19 Ekim 2011
"Mimaride Işık Vol 1" Dünyaca Ünlü Aydınlatma Tasarımcılarını Ağırlıyor

Philips, PLD Türkiye ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliği ile mimari aydınlatma alanında ünlü isimlerin bir araya geleceği "Mimaride Işık vol.1" konferansı, aydınlatma tasarımında öncü isimlere ev sahipliği yapıyor.

Aydınlatma sektörünün lider markası Philips; mimari aydınlatmaya yeni bir boyut kazandıracak bir etkinlik dizisine imza atıyor. "Mimaride Işık vol.1" başlıklı ilk konferansa dinleyicilerle paylaşılacak ödüllü proje sayısı arttı.

22 Kasım 2011 Salı akşamı saat 19.00'da YEM Etkinlik Salonu'nda gerçekleşecek olan konferansa, daha önceden açıklanan YAS Hotel projesinin yanında, Essen'de yer alan ThyssenKrupp Quarter projesi de dahil edilerek, içerik daha da zenginleştirildi.

"Mimaride Işık vol. 1", aydınlatma tasarımı alanında 5 ödüle sahip ThyssenKrupp Quarter'ın yanı sıra, Grid Shell olarak bilinen LED aydınlatma sistemi ile adından söz ettiren Abu Dhabi'deki YAS Hotel projelerinin aydınlatma tasarımcılarını bir araya getirecek. ThyssenKrupp Quarter'ın aydınlatma tasarımı firması Licht Kunst Licht AG'yi temsilen projenin aydınlatma tasarımcılarından Alexander Rotsch ile Yas Hotel'in aydınlatma tasarımcısı Arup Aydınlatma'dan Brian Stacy 'i ağırlayacak olan etkinlikte; enerji tasarrufu, şıklık ve güzelliği bir arada sunan aydınlatma çözümlerinin sağladığı katma değer vurgulanacak.


Alexander Rotsch

Mimarlık eğitimini, Weimar'daki Bauhaus Üniversitesi ile Paris-Belleville'deki Ecole Nationale Supérieure d'Architecture'de tamamlayan Alexander Rotsch, uluslararası arenada dikkat çekici birçok aydınlatma tasarımının da sahibi. Rotsch, 2004 yılından bu yana Licht Kunst Licht firmasında aydınlatma tasarımı uzmanı olarak çalışıyor. 

2010 yılında kullanılmaya başlanan ThyssenKrupp Quarter; Aydınlatma ve Mimarlık Tasarım Ödülü, 2011 Üstün Başarı Ödülü ve 2010 Mükemmeliyet Ödülü dahil toplam 5 ödüle layık görüldü. 


Brian Stacy

Arup Aydınlatma'nın Amerika Bölgesi takım lideri olan Brian Stacy; kültürel, sosyal, rekreatif vb yapıların aydınlatma tasarımında geniş tecrübeye sahip. Doğal ve yapay ışığın birlikte kullanılması konusunda kilit çözümler üreten Stacy, birçok üniversitede aydınlatma tasarımı üzerine dersler verdi. 

YAS Hotel'in 217 metre genişliğindeki elmas formlu LED aydınlatma sistemi, projeyi çok uzak mesafelerden görünür kılarken, bina kabuğunun renk değiştirmesine de olanak sağlıyor. Projenin aydınlatma tasarımı, bu LED kabuk sayesinde T+L 2011 ödülüne değer görüldü.


"Mimaride Işık vol.1" Program Akışı

18:30 - 19:00  Kayıt
19:00 - 19:05  Açılış Konuşmaları
19.05 - 20:00   "ThyssenKrupp Quarter" | Alexander Rotsch
19.50 - 20.15  İkram
20:15 - 21:00  "YAS Hotel" | Brian Stacy


Simültane olarak İngilizce'den Türkçe'ye çevrilecek olan konferansa kayıt yaptırmak için lütfen tıklayınız.   


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :