Kriz Koşullarında Yerel Yönetimler Kentleşme ve Demokrasi Sempozyumu

mimarizm.com / 30 Ekim 2018
Mimarlar Odası tarafından düzenlenen Kriz Koşullarında Yerel Yönetimler Kentleşme ve Demokrasi sempozyumu, 3 Kasım 2018 Cumartesi günü Kozyatağı Kültür Merkezi'nde izlenebilir.

Ülkemizde yaklaşan yerel yönetim seçimleri; siyasal rejimin değiştiği ve ekonomik krizle birlikte toplumsal ve sosyal kriz koşullarının ortaya çıktığı dönemde gerçekleştiriliyor. Merkezileşme politikalarına bağlı olarak yerel yönetim alanında da yapısal değişikliklerin yapılması gündemde.

Mimarlar Odası Genel Merkezi bu bağlamda, İstanbul’da “Kriz Koşullarında Yerel Yönetimler Kentleşme ve Demokrasi” temalı bir sempozyum düzenliyor. Meslek odası temsilcileri, akademisyenler, yerel yöneticiler ve uzmanların katılımıyla gerçekleşecek etkinlikte; yerel yönetimler alanındaki güncel gelişmeler, sorun alanları, kriz ve değişim dinamikleri ve çözüm önerilerinin ele alınması amaçlanıyor.

Kentsel yerleşimlerden kırsal yerleşimlere kadar yerel idarelerde yaşanan değişim ve gelişmelerin; toplumsal, ekonomik ve sosyal yaşama, kent ve mimarlık mesleğine etkilerinin değerlendirileceği programın, nitelikli mesleki hizmetlere erişimin kamusal politikaların her düzeyinde yer alması yönünde önemli kazanımlar sağlaması hedefleniyor.

Katılıma açık olarak düzenlenen “Kriz Koşullarında Yerel Yönetimler Kentleşme ve Demokrasi” sempozyumu, 3 Kasım 2018 Cumartesi günü 10:00 - 18:30 saatleri arasında Kozyatağı Kültür Merkezi'nde izlenebilir.

Program için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :