Kerem Erginoğlu Çukurova Üniversitesi'ne Konuk Oluyor

mimarizm.com / 29 Nisan 2016
“YEM Yayın Söyleşiler Dizisi” Mayıs ayında Kerem Erginoğlu ile Çukurova Üniversitesi’nde devam ediyor.

YEM Yayın yazarlarından Kerem Erginoğlu’nun “Eski-Yeni” başlıklı konferansı, Çukurova Üniversitesi Yapı ve Tasarım Kulübü işbirliğiyle 4 Mayıs Çarşamba günü saat 11:30’da Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampusu’nde yer alan İ. Akif Kansu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin önde gelen mimarlarından, Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık kurucu ortağı Kerem Erginoğlu, YEM Kitabevi tarafından katılımcı öğrencilere kitapların da hediye edileceği “Eski-Yeni” başlıklı söyleşinin içeriğini şöyle özetliyor:

“Kökleri çok eskilere dayanan bir coğrafyada yaşıyoruz. Haliyle yapı stoğumuzda da bizi geçmişe bağlayan yapılar var. 

Binalar da tüm canlılar gibi yaşlanıp yok olurlar. Onlarla birlikte yaşamak ömürlerini uzatmak için kimi zaman onarmak, restore etmek, eklemlenmek, yeniden işlevlendirmek, kimi zaman da yanı başında yer alıp saygıyla onu ön plana çıkarmak gerekir.

Kurullar, kurumlar, kurallar çerçevesinde kalarak, bu yapıları kullanma talebinde olan kimi zaman bir şahıs, kimi zaman bir kurum, kimi zamansa kamu olan işverenleri ve belki de bu binaları hiç kullanmasalar da gündelik hayatlarında defalarca önünden geçecek kentliler için tasarlamak zorlu ve sorumluluk gerektiren bir süreç.

Sunacağım beş yapı farklı işlevlerde farklı dokularda farklı kullanıcıların ihtiyacı için tasarlandı.”

YEM Yayın Söyleşiler Dizisi:
YEM Yayın, 2014 yılından bugüne gelenekselleşen söyleşi dizisiyle, başta mimarlık, inşaat mühendisliği ve tasarım öğrencileri olmak üzere akademisyenlere ve yapı profesyonellerine, kitapları ve projeleriyle tanıdıkları, alanlarının önde gelen isimleri olan yazarlarından, uzmanı oldukları konuları dinleme, onlarla tanışma fırsatı sunmayı amaçlıyor. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :