İtalyan Mimarların Öyküsü 2

mimarizm.com / 12 Ekim 2017
İtalyan Mimarların Öyküsü konferans dizisi, Orietta Lanzarini'nin "Eskiye Dokunmak". Carlo Scarpa’nın Üç Müzesi başlıklı sunumu ile 16 Ekim'de başlıyor.

Yeditepe Üniversitesi'nden Moira Valeri'nin küratörlüğünde düzenlenen İtalyan Mimarların Öyküsü konferans dizisinin ikincisi 16 Ekim'de başlıyor. 

Mimar-editör Heval Zeliha Yüksel'in moderatörlüğünü üstlendiği ilk buluşmada, Udine Üniversitesi'nden Orietta Lanzarini"Eskiye Dokunmak". Carlo Scarpa’nın Üç Müzesi başlıklı bir konuşma yapacak.

Carlo Scarpa, kariyeri boyunca pek çok seçkin yapıyı müzeye çevirme görevini üstlendi. Tarihi sanat eserlerini bünyesinde barındıran Palazzo Abatellis Galerisi (Palermo), Castelvecchio Müzesi (Verona) ve Querini Stampalia Vakfı (Venedik), Scarpa'nın tasarımıyla orijinal karakterlerini koruyarak yeni mekanlara kavuşan örneklerin başında geliyor.

"Eskiye Dokunmak". Carlo Scarpa’nın Üç Müzesi başlıklı konferans, 16 Ekim Pazartesi günü saat 19:00 - 20:30 arasında İtalyan Kültür Merkezi'nde izlenebilir. 

Katılımın serbest ve ücretsiz olduğu konferanslara önceden rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Konferansta İtalyanca-Türkçe simültane çeviri yapılacaktır.

Orietta Lanzarini hakkında:
2005'ten bu yana Udine Üniversitesi’nde Mimarlık Tarihi araştırmacısı olarak çalışmalarını sürdüren Orietta Lanzarini'nin, müzeoloji ve yerleşimler üzerine eserleri bulunuyor. Carlo Scarpa. L’architetto e le arti. Gli anni della Biennale di Venezia 1948-1972 adlı monografinin yazarı olan Lanzarini ayrıca, «Questo libro fu d’Andrea Palladio». Il codice Destailleur B dell’Ermitage başlıklı kitapta, 15. ve 16. yüzyıllara ait elyazmalarının araştırmasını yönetmiştir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :