2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK

mimarizm.com / 11 Eylül 2014
"2D1 Tasarım Toplantıları"nın İlk Konuğu Marti Guixé


Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Türkiye ve dünyadan yaratıcı yapı profesyonellerini bir araya getirecek bir platform oluşturmak amacıyla "2D1 Tasarım Toplantıları" serisini başlatıyor.

Mimarlık, iç mimarlık ve tasarım disiplinlerinin önde gelen temsilcilerini yıl boyunca "iki ayda bir" buluşturacak olan toplantıların ilki, "2D1 Mutfak" alt başlığı ile 24 Ekim Cuma günü YEM'de gerçekleştirilecek.

Mutfak konusu özelinde yapılacak ilk toplantıya uzman yerli ve yabancı konuşmacılar katılacak. "Yemek" olgu ve eylemi ile mekan olarak "mutfak"a farklı bir yaklaşım sergileyen İspanyol tasarımcı Marti Guixé ile, "mekan deneyimini" tasarımlarının merkezine koyan i-am'in kurucu ortağı Emre Kuzlu , 2D1 Mutfak'ın ilham verici konuşmacıları olacak.

Yemek tasarımının öncüsü

Antropoloji, mizah, gastronomi, tipografi, insan bilimleri, performans ve tasarım gibi alanları harmanlayan yaklaşımı ile "yemek" olgusuna farklı bir noktadan bakan iç mimar ve endüstriyel tasarımcı Marti Guixé, stilize edilmiş obje ve formlara indirgenen tasarıma karşı memnuniyetsizliğini sık sık dile getirmesiyle ve mevcut ürünlerin yeniden şekillendirilmesi yerine, görmenin ve düşünmenin yollarını farklılaştıran çalışmalarıyla biliniyor.

Tasarıma güncel insan davranışını etkileyen, sorgulayan ve görselleştiren bir platform olarak bakan Guixé, disiplinlerarası yaklaşımıyla harmanladığı yenilikçi ürün ve mekan tasarımlarıyla dikkat çekiyor.


Yapı dünyasına ilham veren buluşmalar

Yapı-Endüstri Merkezi, 2014 itibariyle hayata geçirdiği "2D1 Tasarım Toplantıları" projesi ile tasarımcıları, tasarıma, iç mimariye ve malzemeye ilgi duyan yurtiçi ve yurtdışından herkesi iki ayda bir belirlenen bir konu etrafında bir araya getirecek.

Özellikle iç mimar ve tasarımcıları hedefleyen, uzmanlaşmış yapı elemanları, mekânları, tipolojileri, sistem ya da hizmetleri masaya yatıran bir platform niteliğinde olması planlanan 2D1 Tasarım Toplantıları, sektörde önemli bir eksikliği gidermeyi amaçlıyor.


Konutların en dinamik mekânı: Mutfak

2D1 Tasarım Toplantıları serisinin ilk buluşması olan "2D1 Mutfak" başlıklı toplantıda, konutların en çok yaşanılan, birçok fonksiyonu birarada barındıran, dinamik ve karmaşık mekânı olan mutfak; eğilimler, kullanıcı davranışları, konfor, ürün çeşitliliği, görsellik, tasarım ve fonksiyon gibi açılardan çok yönlü olarak ele alınacak.

Sadece profesyonellere özel düzenlenen, katılımcıların kişi adına gönderilen davetiyelerle ağırlanacağı etkinlik ücretsiz olacak.


Program Akışı:

18:00-18:30 Kayıt

18:30-18:35 Hoşgeldiniz

18:35-18:50 BLUM

18:50-19:30 Yemek Yetmez
Emre Kuzlu, i-am İstanbul Yönetici Direktörü

19:30-20:10 Mutfağın Ötesinde
Marti Guixe, Guixe Studio Kurucu Direktörü

20:10-21:30 İkram


Kayıt için
tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :