2D1 Tasarım Toplantıları - PERAKENDE

mimarizm.com / 16 Nisan 2015
2D1 Tasarım Toplantıları - PERAKENDE


Satış üzerindeki olumlu etkiyi artırmak amacıyla perakende satış mekanlarında renk, aydınlatma, yönlendirme, grafik, görsel tasarım stratejileri gibi alanlarda çalışan uzmanlar 2D1 Perakende etkinliğinde buluşuyor.


Türkiye'de mimarlık, içmimarlık ve tasarım disiplinlerinin önde gelen temsilcilerini yıl boyunca buluşturacak en önemli etkinliklerden olan "2D1 Tasarım Toplantıları"nın dördüncüsü 2D1 Perakende, 28 Mayıs 2015 Perşembe günü Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleşecek.

Takasla başlayan alışveriş sürecinde, tarih öncesinde gezici satıcılardan yerleşik satış alanlarının oluşmaya başladığı dönemde ve sonrasında, ürünün kalitesi yanında satış yerinin uygunluğu, ürünlerin kolay ulaşımı ve sergilenmesi, mekanın çekiciliği ve alışveriş aktivitesi sırasında sunduğu mekan deneyimi, ürünün kullanıcı ile buluştuğu bu alanların tasarımına ayrılan zamanı ve eforu artırmıştır.


Program:

17:00-17:30 Kayıt

17:30-18:00 Emre Güneş | Ağustos Teknoloji Kurucusu & PLD Türkiye Dergisi Editörü

18:00-18:30 Akın Nalça | Terminal Design Kurucusu

18:30-19:00 Bülend Özden ­| Bülend Özden Design Kurucusu

19:00-19:30 Alışveriş Sonrası Sohbet

19:30-20.30 İkram

Kayıt için tıklayınız.


Konuşmacılar:

Akın Nalça
Endüstri Ürünleri Tasarımcısı, Terminal Design Kurucusu

1989 yılında kurduğu tasarım ofisinde grafik tasarımı ve çevre grafiği  uygulamaları yaptı. 1994 yılından itibaren sergileme tasarımı, ürün  ve mekan tasarımı ve uygulamaları konularına yoğunlaştı ve pek çok  uygulama gerçekleştirdi.  2003 yılından bu yana İDGSA Grafik Bölümü'nde, 2004-2011 yılları arasında Marmara Üniversitesi Grafik Bölümü'nde  Sergileme Tasarımı dersleri vermektedir. GMK, ETMK ve SSTD üyesidir.  YEM, YAPI 1996-2011, USA Coverings 2003 fuarında Special Recognition  Award, Design Turkey'de Grida Üstün Tasarım Ödülü gibi başarı  ödüllerine sahiptir. Çeşitli tasarım etkinliklerinde jüri üyeliği ve danışma kurulu üyeliği yapmıştır. Terminal Design kurucusu olarak mekan tasarımı ve mekan yapı  sistemleri tasarımı konusundaki faaliyetini devam ettirmektedir.


Bülend Özden
Endüstri Ürünleri Tasarımcısı, Bülend Özden Design Kurucusu

Istanbul 1971 doğumlu olan Özden, 1993 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi  Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nden mezun olmuştur. 1996 yılında "Mobilya 96 DizaynYarışması"nda tasarım ödülünü kazanmıştır. 1996 -2000 yılları arasında Italya,  Floransa'da Mimar Claudio Nardi'nin ofisinde tasarımcı mimar olarak çalışmıştır. 2001 yılında Bulend Ozden Design şirketini kurmuştur. Kariyerine içmimarlık ve mobilya tasarımları yaparak devam etmektedir. Türkiye'de Avea,Türk telekom, Klimaplus, Lumberjack,Saat&Saat, Ten Lingeria,Escape ,Cinemapink,Campanola tasarladığı bazı projelerdendir. 


Emre Güneş
Endüstri Mühendisi, Ağustos Teknoloji Kurucusu & PLD Türkiye Dergisi Editörü

Emre Güneş, Ağustos Teknoloji neferi ve PLD (Professional Lighting Design) Türkiye dergisi editörüdür. 2003 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kurumsal hayatta geçirdiği 10 ay sonrası, aile şirketi içerisinde üzerine düşen görevleri yerine getirmek üzerine kariyerini çizdi. Hiç alakası olmadığı bir işe (editörlük), hiç alakası olmadığı bir sektörde (aydınlatma) girme sebebi de bu oldu. 2006 yılından beri olan bu süreçte, sürekli olarak "aydınlatma tasarımı" ile ilgili okudu, yazdı, çizdi, gezdi, gördü, araştırdı ve etkinlikler düzenledi. 2014 yılı başında ticarete atılarak Ağustos Teknoloji'yi kurdu. Güneş, yenilikçi aydınlatma teknolojilerini Türkiye pazarı ile tanıştırmaktadır.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :