The Path - Yol

mimarizm.com / 10 Ocak 2019
Yerce Mimarlık ve ZAAS’ın tasarladığı ‘The Path – Yol’ adlı enstalasyon, 11-14 Ocak 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen Avrupa’nın en büyük zemin fuarı Domotex’te ziyaretçi karşısına çıkacak.

Ziyaretçileri de ‘oyun’un bir parçası haline getiren enstalasyon, Gaziantep merkezli halı firması Stefany Home & Living için tasarlandı. ‘The Path – Yol’, bu yıl da aynı kategoriye Türkiye’den seçilen tek proje olmuş.

Domotex yönetimi ilk kez 2017’de, fuar içerisinde katılımcı firmaları yaratıcı bakış açıları geliştirmeye teşvik edecek geniş bir alan ayırmıştı. Bu alan bu yıl daha da genişletildi. Amaç, firmaların temsiliyetlerini kendi ürünlerini sergilemeden, yaratıcı yöntemlerle ifade edebilecekleri bir zemin oluşturmak. Bu doğrultuda, dünyanın farklı ülkelerinden yapılan başvurular arasından 20 enstalasyon seçildi. Fuarın geri kalan kısmından ayrı tutulan ve birbirlerine etki anlamında müdahale etmeyecek mesafelerde konumlandırılan enstalasyonlar ile ziyaretçilere fuar içinde fiziksel ve zihinsel bir nefes alma alanı yaratılması amaçlanıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :