Mamut Art Project 2017

mimarizm.com / 16 Mart 2017
Fotoğraftan yerleştirmeye, videodan heykele, farklı disiplinlerden genç yetenekleri keşfe davet eden Mamut Art Project, 27-30 Nisan tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek. Performans programıyla da heyecan uyandıran Mamut 2017, sokak sanatını da etkinlik alanına taşıyor.

Beyza Çoruhlu, "Mask - Behind The Persona"

Akkök Holding sponsorluğunda gerçekleşecek 5. Mamut Art Project, 27 Nisan’da başlıyor. Yılın umut vadeden sanatçılarının projelerini koleksiyonerler, galeriler, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşturan Mamut Art Project, bu yıl farklı alanlardan 400’den fazla işi bir araya getiriyor.

Etkinlik için bu yıl, 1000 başvuru arasından 50 sanatçı seçildi. Akkök Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve koleksiyoner Ali Raif Dinçkök, günümüzün en önemli kavramsal sanatçılarından Sarkis, sanat danışmanı Elif Bayoğlu, küratör ve yazar Övül Durmuşoğlu ile güncel sanat eleştirmeni Murat Alat’tan oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu seçilen sanatçıların işleri ilk kez Mamut Art Project’te sergilenecek.

Can Görkem HalıcıoğluCan Görkem Halıcıoğlu'nun işi

2017 Yenilikleri

Bu yıl ayrıca, Simge Burhanoğlu ve Seyhan Musaoğlu’nun küratörlüğünde düzenlenecek Mamut Performansları programı, performans sanatçılarına da ev sahipliği yapacak.

Mamut 2017’nin bir diğer yeniliği ise, sanatçı kolektifi Krüw ile ortaklaşa gerçekleşecek “İkonz” olacak. Grafiti sanatçılarından illüstratörlere, animasyon sanatçılarından heykeltraşlara, pek çok alandan sanatçıyı buluşturan Krüw’ün Mamut’a özel edisyon serigrafi baskıları etkinlik alanında sergilenecek. 

Yeni disiplinler Mamut’ta buluşuyor

Bu yılın en dikkat çekici özelliklerinden biri de üretim türlerindeki çeşitlilik. Mamut Art Project’e bu yıl, resim, video, heykel, fotoğraf, yerleştirme, dijital, kolaj, grafiti ve performans gibi alanların yanına oyun sanatı (game art), dokuma sanatı (yarn art), gif ve çizgi roman gibi farklı disiplinler ve türler de eklenecek. Böylece ziyaretçiler günümüz sanatının yeni trendlerini Mamut’ta yakalayabilecek.

Mamut Art Project

Dört gün boyunca 'ulaşılabilir sanat'

Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project, seçilen sanatçılara kendi idareleri ile yürütebilecekleri disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkanı sağlıyor.

Mamut Art Project 2016Mamut Art Project 2016'dan 

Akkök Holding sponsorluğunda düzenlenecek olan Mamut Art Project, 27-30 Nisan 2017 tarihleri arasında mekan sponsoru KüçükÇiftlik Park’ta izlenebilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :