Mamut Art Project'ten Sanata Gençlik Aşısı

mimarizm.com / 23 Mart 2016
Bu yıl 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta dördüncü kez gerçekleştirilecek olan Mamut Art Project (MAP); 52 genç sanatçının işlerine ev sahipliği yapacak.

Akkök Holding sponsorluğunda düzenlenen Mamut Art Project 2016, 14-17 Nisan tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek. Her yıl baharla birlikte gelen ve genç sanat ortamını canlandıran Mamut Art Project, bu yıl 52 genç sanatçıya alan açıyor. Gelecek vaat eden isimlerin farklı disiplinlerden özgün çalışmalarını bir araya getiren Mamut Art Project 2016’nın jurisi; Banu Gündoğdu, Ömer M. Koç, Erinç Seymen, Ali Şimşek ve Fatoş Üstek’ten oluştu. Mamut Art Project’de yer alabilmek için 955 başvuru yapıldı. “Ulaşılabilir sanat” etkinliği olarak dördüncü kez düzenlenen Mamut Art Project’in Direktörü Seren Kohen, başvurular, portfolyo sunumları ve değerlendirmelerin yaklaşık 2 aylık bir sürece yayıldığını belirtiyor: “Büyük bir titizlikle çalışan seçici kurul, yapılan başvuruları yaratıcılık ve özgünlük, teknik düzey ve iletilen mesajın gücü gibi farklı kriterler açısından tek tek değerlendirdi. Elbette başvuran genç sanatçıların sanat kariyeri açısından devamlılığı ve gelecek vizyonu da dikkate alındı.”

Ahu Akgün

Arif Akdenizli

Aycan Güler

Berkay Tezcan 

Jürinin başvurular arasından seçtiği sanatçılar ve yapıtları 14-17 Nisan tarihleri arasında, mekan sponsoru KüçükÇiftlik Park’ta sergilenecek. Mamut Art bu yıl ayrıca hem 2 günlük bir workshop’a sahne olacak, hem de etkinlik bünyesinde bir dizi özel performans gerçekleştirilecek.

Can Küçük

Dicle Çiftçi

Dilara Arısoy

Mamut Art Project’e Türkiye dışından bu yıl ABD, İran, Almanya, İsveç, İngiltere, Polonya ve Ukrayna’dan da başvurular geldi. Seçilen işler arasında yeni medya, enstalasyon, performans, illustrasyon, fotoğraf, ses yerleştirme, sokak sanatları, heykel, video, baskı, resim ve bio-art işler, dijital ve interaktif projeler de yer alıyor.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :