Fırat Neziroğlu’nun “İçimdeki Deniz” İsimli Kişisel Sergisi Anna Laudel Bodrum’da

mimarizm.com / 16 Haziran 2022
Fırat Neziroğlu’nun “İçimdeki Deniz” başlıklı yepyeni eserlerinden oluşan kişisel sergisi, 18 Haziran - 31 Temmuz 2022 tarihleri arasında Anna Laudel Bodrum'da ziyaret edilebilir.

Fırat Neziroğlu, Su Gibi Serisi, 2022

Anna Laudel Bodrum, 18 Haziran - 31 Temmuz 2022 tarihleri arasında Fırat Neziroğlu’nun “İçimdeki Deniz” başlıklı yepyeni eserlerinden oluşan kişisel sergisine ZAİ Yaşam’da ev sahipliği yapıyor.

Neziroğlu, Anadolu’nun bilinen en eski sanatlarından olan kilim dokuma tekniğini, plastik sanatlara uyarlayarak geleneksel bir formu kendine özgü bir tekniğe dönüştürüyor. Bu alanda ilk kez kullanılan misina malzemesi ile klasik dokuma geleneğine farklı bir yorum katan sanatçı, kendi ismine ait patentli dokuma tekniğiyle geleneksel olanı çağdaş ile uyum içerisinde bir araya getiriyor.

Fırat Neziroğlu, Su Gibi Serisi, 2022

Sanatçı, sadece Anna Laudel Bodrum için özel olarak ürettiği eserlerinden oluşan “İçimdeki Deniz” sergisinde ilk Türk halısı olarak bilinen Pazırık kurganından çıkan Türk Düğümüne atıfta bulunan dört büyük halıyı sanatseverlerle buluşturuyor.

Köşeleri yumuşatılmış, akışkan balık dokumalarıyla bezeli bu büyük halıların yanı sıra, sergiye gelenler nakışla işlenmiş bir akvaryum ve su içinde izleyici ile etkileşim içinde olan balık figürünü deneyimleyebilecekler.

Aynı zamanda dansçı olan Neziroğlu’nun su içinde dans ettiği ışık ve akış performansının video olarak yer alacağı “İçimdeki Deniz” sergisi 31 Temmuz 2022 tarihine kadar Anna Laudel Bodrum’da ziyaret edilebilecek.

Fırat Neziroğlu, Su Gibi Serisi, 2022


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :