Vital

mimarizm.com / 08 Haziran 2022
Şebnem Buhara'nın "Vital" başlıklı heykel sergisi 30 Haziran'a dek Nişantaşı Galeri Selvin'de ziyaret edilebilir.

Bir önceki çalışmasında insanoğlunun, dünyaya geldiğinde ham haline vurgu yapan Şebnem Buhara, "Vital" başlıklı bu sergisinde, yaşama dair duyguların insandaki etkilerine yoğunlaşıyor. Tüm bronz heykeller her farklı açıdan bakıldığında başka bir duygu aktarıyor.

*

Mimarlıktaki mekan yorumlama gücünü önce ürün tasarımına ardından da heykel sanatına taşıyan Şebnem Buhara, multidisipliner bir yaratıcı.

Aydınlatma ve mobilya başta olmak üzere pek çok ürün kategorisinde tasarıma imza atan ve yerel ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazanan Şebnem Buhara hakkında ilk bilinmesi gereken üretkenlik ve mükemmellik arasındaki dengeyi en iyi bilenlerden biri olduğu gerçeği... 

Buhara’nın mimari, mekan, ürün ve enstalasyon gibi markalaştığı alanların yanında bütünüyle kendi ilham ve düşüncelerini aktardığı atmosferi heykel ise dürtülerin mücadeleye, mücadelenin huzur ve serinliğe dönüştüğü yer. Malzeme olarak bronza, ifade olarak insan suretlerine odaklanan Buhara, bugüne dek yerli ve yabancı pek çok kolektif ve bireysel sergiye de imza attı. ‘Yüz, ruhun her haline mazhar’ diyen tasarımcı/sanatçı, yaratım sürecinde zihin ve eller arasında bir ulak görevinde olduğunun da altını çiziyor. 

Şebnem Buhara'nın "Vital" isimli heykel sergisi 3 Haziran günü Nişantaşı Galeri Selvin'de açıldı ve sergi 30 Haziran'a kadar izlenebilir. Galerileri Pazar günleri hariç 11:00 - 19:00 saatleri arasında açıktır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :