“Design Turkey 2008 Kazananlar Sergisi” YEM'de

mimarizm.com / 04 Ekim 2010
“Design Turkey 2008 Kazananlar Sergisi” YEM'de Design Turkey 2010 Ödülleri'nin değerlendirme süreci devam ederken, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Design Turkey 2008'in ödül kazanan ürünlerine kapılarını açıyor.

TURQUALITY® Programı dahilinde ve Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliğiyle gerçekleştirilen "endüstriyel tasarım ödüllendirme sistemi" Design Turkey 2010 Ödülleri değerlendirme süreci devam ediyor. Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) ise Design Turkey 2008'in ödül kazanan ürünlerine kapılarını açıyor.

Türkiye'nin en kapsamlı tasarım projesi "Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri"nin 3 Eylül 2010 Cuma günü Dış Ticaret Kompleksi'nde Devlet Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımı ile gerçekleştirilen lansmanına paralel olarak düzenlenen ve açılışı yine Çağlayan tarafından gerçekleştirilen "Design Turkey 2008 Kazananlar Sergisi", Yapı Endüstri Merkezi'ne (YEM) geliyor. 

Pazartesi'nden Cuma'ya 10:00 – 19:00 saatleri arasında gezilebilecek sergi kapsamında, bir de panel düzenlenecek. 14 Ekim 2010 Perşembe günü gerçekleştirilecek olan ve yapı ürünleri sektöründe değer yaratan yenilikçi tasarımlar için deneyimler ve önerilerin paylaşılacağı panel, saat 14:00'te YEM'de izlenebilecek.

Pazartesi'den Cuma'ya 10:00 – 19:00 saatleri arasında gezilebilecek sergi kapsamında, organizasyonu ETMK İstanbul Şubesi tarafından üstlenilen bir de panel düzenlenecek.

14 Ekim 2010 Perşembe günü saat 14:00'te gerçekleştirilecek olan "Yapı Ürünleri Sektöründe Katma Değer Yaratan Yenilikçi Tasarımlar İçin Değerlendirmeler, Öneriler " başlıklı panelde, endüstriyel tasarım kullanımının yapı sektöründeki ulusal ve uluslararası gelişmeleri tartışılacak. Yapı sektöründen endüstriyel tasarımcılar ile sektörün pazarlama ve firma temsilcilerini bir araya getirecek olan panelin moderatörlüğünü Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı öğretim üyesi Hakan Ertem üstlenecek.

"Design Turkey 2008 Kazananlar Sergisi", 15 Ekim 2010 tarihine kadar Yapı-Endüstri Merkezi'nde görülebilir.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :