ARCHIPRIX-Türkiye 2008 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde

23 Mart 2009
ARCHIPRIX-Türkiye 2008 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde

İstanbul dışındaki üniversitelerde eğitim gören öğrencilerin de yarışmaya ilgisini artırmak ve kazanan projeleri yakından görmelerini sağlamak amacı ile Archiprix-Türkiye 2008 Sergisi üniversiteleri dolaşıyor.

Archiprix Sergisi bu yıl, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden sonra 30 Mart 2009 – 12 Nisan 2009 tarihleri arasında Eskişehir Osmangazi Üniversite'sinde öğrenciler ve mimarlık camiası ile buluşacak.

Mimarlık alanında eğitim veren tüm üniversitelerden en iyi diploma projelerini seçmek üzere düzenlenen "ARCHIPRIX-Türkiye 2008" Yarışması'nın onüçüncüsü geçtiğimiz Kasım ayında sonuçlanmıştı.

Doğan Hasol, Şevki Vanlı, Hülya Yürekli ve Ferhan Yürekli kuruculuğunda düzenlenen ARCHIPRIX- Türkiye yarışması bugüne kadar 27 üniversiteden 773 öğrenciyi bir araya getirdi. Yarışmanın bir diğer özelliği ise; 1996'dan bugüne kadar ödül alan 97 genç mimarın, mesleki başarılarına ulaşmaları yolundaki ilk adımı temsil ediyor olması.

Türkiye'deki tüm mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve mimar adaylarının ufkunu genişleten ARCHIPRIX Yarışması'nda, Türkiye'nin dört bir yanındaki 19 üniversiteden 73 diploma projesi yarışmıştı.


Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :