Archiprix 2008 ODTÜ'de

04 Mart 2009
Archiprix 2008 ODTÜ'de

Türkiye'de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Çimsa ana sponsorluğunda, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı (SMVM) tarafından düzenlenen "13. ARCHIPRIX-Türkiye 2008'' yarışmasında dereceye giren projeler Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde. Projeler daha sonra Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde sergilenecek.

‘‘13.Archiprix-Türkiye 2008'' Yarışmasında dereceye giren projelerin bu seneki ilk durağı Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Sergi Holü oldu. ODTÜ'deki sergi 15 Mart'a kadar izlenebilecek.Doğan Hasol, Şevki Vanlı, Hülya Yürekli ve Ferhan Yürekli kuruculuğunda düzenlenen ARCHIPRIX- Türkiye yarışması bugüne kadar 27 üniversiteden 773 öğrenciyi bir araya getirdi. Yarışmanın bir diğer özelliği ise; 1996'dan bugüne kadar ödül alan 97 genç mimarın, mesleki başarılarına ulaşmaları yolundaki ilk adımı temsil ediyor olması.

Türkiye'deki tüm mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve mimar adaylarının ufkunu genişleten ARCHIPRIX Yarışması'nda, Türkiye'nin dört bir yanındaki 19 üniversiteden 73 diploma projesi yarışmıştı.

Projeler 30 Mart–12 Nisan 2009 tarihleri arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Sergi Holü'nde ve 27 Nisan–10 Mayıs 2009 tarihleri arasında ise Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 2. Kat Sergi Alanı'nda sergilenecek.

Sergi, cumartesi ve pazar günleri hariç 09.00-17.00 saatleri arasında gezilebilecek.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :