Açık Stüdyo Günleri / Open Studio Days 2019

mimarizm.com / 09 Temmuz 2019
4-6 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri'nde sanatçılar, ev ve atölyelerinde kendi eserlerini meraklı bir izleyici kitlesi ile paylaşma fırsatı buluyor olacak. Organizasyona başvurular için son tarih 31 Ağustos 2019.

Açık Stüdyo Günleri / Open Studio Days, kar amacı gütmeyen ve sponsorsuz bir organizasyon olarak Deniz Beşer tarafından koordine edilmektedir. Bu sene 4-6 Ekim 2019 tarihleri arasında 6.sı gerçekleşecek ASG 2019´da resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyeleriyle ASG'ye başvuru yapabilir.

Ziyaretçiler ise etkinlik için özel basılan haritalar aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olma fırsatını elde edecekler.

Deniz Önlü & Serdar Akpınar Atölyesi

Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan ''ağ oluşturma'' için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor.

Bu bağlamda Açık Stüdyo Günleri 2018'de 101 sanatçının 41 atölye ve evi 3 gün boyunca birçok sanatsever tarafından ziyaret edildi. Gerek basın gerekse sosyal medya ve ziyaretçiler tarafından gelen olumlu izlenimler ASG'yi her sene tekrarlanan bir etkinlik haline getirmiştir.

Deniz İkizler Atölyesi

Küme Art Atölyesi

Kimler başvurabilir?

Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanları bulunan resim, heykel, fotoğraf, illüstrasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.

Nasıl başvurulur?

www.openstudiodays.com adresinde bulunan ASG başvuru formunu doldurduktan sonra 5 farklı eser-projenizi ve kendi fotoğrafınızı ekleyerek 31 Ağustos 2019'a dek openstudiodays@gmail.com'a göndermeniz yeterli.

Cengiz Yatağan Atölyesi

Ayşen Savcı Atölyesi

ASG'ye dair güncel gelişmelerden haberdar olmak için ASG Instagram, Facebook ve etkinlik sayfasını takip edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :