Sanatçıların Çalışma Ortamını Keşfedeceğiniz 3 Özel Gün

mimarizm.com / 29 Eylül 2016
Açık Stüdyo Günleri'nde resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon, performans ve video gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, sanatçı kolektifleri ve bağımsız sanat alanları Taksim, Cihangir, Kurtuluş, Beyoğlu, Galata, Karaköy, Teşvikiye, Kadıköy ve Büyükada bölgelerinde bulunan ev, atölye ve alanlarını ziyaretçilere açıyor.

Açık Stüdyo Günleri / Open Studio Days, kâr amacı gütmeyen, sponsorsuz bir organizasyon olarak Juliane Saupe ve Deniz Beşer tarafından koordine edilen 46 sanatçı ve 32 sanat atölyesinin kapılarını ziyaretçilere açtıkları bir etkinlik.

Harita eşliğinde 'atölye avı'

7-9 Ekim 2016 tarihleri arasında üçüncüsü gerçekleşecek olan Açık Stüdyo Günleri'nde resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon, performans ve video gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, sanatçı kolektifleri ve bağımsız sanat alanları Taksim, Cihangir, Kurtuluş, Beyoğlu, Galata, Karaköy, Teşvikiye, Kadıköy ve Büyükada bölgelerinde bulunan ev, atölye ve alanlarını ziyaretçilere açıyor. 

Ziyaretçiler ise, harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak sanatçıların normalde ziyarete açık olmayan çalışma ortamlarına misafir oluyor.

Açık Stüdyo Günleri, Open Studio Days

Açık Stüdyo Günleri, Open Studio Days

Açık Stüdyo Günleri, Open Studio Days

Sanatı sergileme ve günümüz sanat dünyasının önemli unsurlardan biri olan ''ağ oluşturma'' için bağımsız bir yapı mantalitesi ile yola çıkan Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda herkesin sanata erişebilmesini amaçlıyor.

İstanbul geneline yayılan uluslararası sanat buluşması

Geçtiğimiz yıl rotasına Kadıköy bölgesindeki atölyeleri ekleyen Açık Stüdyo Günleri (ASG), bu yıl ilk kez Büyükada bölgesindeki atölyeleri de programına dahil ederek genişliyor. İstanbul'un farklı uluslardan sanatçılar için de önemli bir merkez olduğunun altını çizen etkinlik, Türkiye dışında İngiltere, Hindistan, Amerika, İran, Lübnan, Fransa ve Bulgaristan gibi ülkelerden sanatçılara ev sahipliği yapıyor. 

Dünyanın birçok yerinde düzenlenen ''Açık Atölye'' organizasyonlarına paralel bir yapıda işleyen ASG, İstanbul'un en kapsamlı açık atölye etkinliği olarak ziyaretçilerini sanatçı atölyelerinde ağırlıyor.

Açık Stüdyo Günleri, Open Studio Days

Açık Stüdyo Günleri 2016'da ev ve atölyelerini ziyarete açan sanatçılar: 
Mustafa Albayrak - Ali Alizadeh - Bulut Bagatur - Deniz Beşer - Gözde Başkent - Gül Bolulu - Selim Büyükgüner -  Elif Çatlıoğlu - Beyhan Cansu - Özgür Demirci - Glasst. (Tülin Yiğit Akgül) - Görkem Dikel - Bekir Eke - Bedia Ekiz - Zeynep Güldoğdu - Meryem Güldürdak - Defne Güntürkün - İdil Güral - Desen Halıçınarlı - Benoit Hamet - Harup (Michael David Conduit, Büşra Erkara, Cyriel Jacobs, Cansu Korkmaz, Pria Sasha Nayar, Lucien Samaha, Küratör: Efe Songun) - Sedef Karakaş - Melike Kılıç - Gamze Koca - Selin Kocagöncü - Ekin Su Koç - Deniz M. Örnek - PASAJ - Ayşen Savcı - Şehlem Kaçar Sebik - Peri Sharpe - Kamen Stoyanov - Zeynep İnci Şenneyli - Emine Şenses - Fatma Sağ Tunçalp - Taylan Ünal - Özlem Ünlü - Leah Westberry - Toby Westberry - Demet Yalçınkaya, Hale Yiğit - Nuray Yolcu.

Ziyaret Saatleri:
7 Ekim 2016 Cuma, 17:00-21:00
8 Ekim 2016 Cumartesi, 14:00-20:00
9 Ekim 2016 Pazar, 14:00-20:00

ASG 2016 haritalarını online olarak www.openstudiodays.com üzerinde ve İstanbul'da birçok noktada bulabilirsiniz.

İletişim (ASG Ofis): 0212 250 32 57 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :