Açık Stüdyo Günleri / Open Studio Days 2018

mimarizm.com / 06 Temmuz 2018
Açık Stüdyo Günleri'nde sanatçılar, kendi atölye, ev ve alanlarında eserlerini meraklı bir ziyaretçi kitlesi ile paylaşma fırsatı buluyor. Deniz Beşer'in sponsor desteği olmaksızın koordine ettiği organizasyonda sanatçı başvuruları için son tarih 31 Ağustos 2018.

Açık Stüdyo Günleri'nde resim, heykel, seramik, enstalasyon, fotoğraf, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, Taksim, Beyoğlu, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye, Balat, Büyükada ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyelerini ziyaretçilere açıyorlar. 

5-7 Ekim 2018 tarihlerinde düzenlenecek etkinlikte ziyaretçiler, harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak sanatçıların normalde ziyarete açık olmayan çalışma ortamlarına misafir olacak.

Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan ''ağ oluşturma'' için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri (ASG), aynı zamanda herkesin sanata erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor. Bu bağlamda ASG 2017'de 50 sanatçının 41 atölye ve evi 3 gün boyunca birçok sanatsever tarafından ziyaret edildi.

Tuğçe DiriTuğçe Diri

Cengiz Yatağan

Deniz Beşer Deniz Beşer 

Kimler başvurabilir?

Taksim, Beyoğlu, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye, Balat, Büyükada ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanları bulunan resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.

Mathilde Melek AnMathilde Melek An

Nasıl başvurulur?

http://openstudiodays.com adresinde bulunan ASG başvuru formunu doldurduktan sonra 5 farklı eser-projenizi ve 3 adet atölye fotoğrafını ekleyerek 31 Ağustos 2018'e dek openstudiodays@gmail.com'a göndermeniz yeterli.

ASG'ye dair güncel gelişmelerden haberdar olmak için ASG web sitesi, Facebook ve etkinlik sayfasını takip edebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :