Açık Stüdyo Günleri / Open Studio Days 2017

mimarizm.com / 07 Ağustos 2017
Bu sene dördüncüsü gerçekleştirilecek Açık Stüdyo Günleri'nde sanatçılar, kendi atölye, ev ve alanlarında eserlerini meraklı bir ziyaretçi kitlesi ile paylaşma fırsatı bulacak. Deniz Beşer ve Juliane Saupe'nin sponsor desteği olmaksızın koordine ettiği organizasyonda sanatçı başvuruları için son tarih 6 Eylül 2017.

Açık Stüdyo Günleri (ASG)'de resim, heykel, seramik, enstalasyon, fotoğraf, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar; Taksim, Beyoğlu, Cihangir, Galata, Karaköy,Tophane, Teşvikiye, Balat, Büyükada ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyelerini ziyaretçilere açıyor.

6-8 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek etkinlikte ziyaretçiler, harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olacak.

Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan ''ağ oluşturma'' için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor. Bu bağlamda ASG 2016'da 48 katılımcının 32 atölye ve evi, üç gün boyunca birçok sanatsever tarafından ziyaret edildi.

Açık Stüdyo Günleri

Açık Stüdyo Günleri

Kimler başvurabilir?

Taksim, Beyoğlu, Cihangir, Galata, Karaköy,Tophane, Teşvikiye, Balat, Büyükada ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanları bulunan resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.

Açık Stüdyo Günleri

Nasıl başvurulur?

Açık Stüdyo Günleri web sitesinde bulunan ASG Başvuru Formu'nu doldurduktan sonra 5 farklı eserinizi/projenizi, 3 adet atölye fotoğrafını ekleyerek 6 Eylül 2017 tarihine dek openstudiodays@gmail.com'a göndermeniz yeterli.

Açık Stüdyo Günleri'ne dair güncel gelişmeleri Facebook hesabı ve etkinlik sayfası üzerinden de takip edebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :