Açık Stüdyo Günleri / Open Studio Days 2016

mimarizm.com / 07 Eylül 2016
Bu sene üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri // Open Studio Days'de sanatçılar, kendi atölye, ev ve alanlarında eserlerini meraklı bir ziyaretçi kitlesi ile paylaşma fırsatı bulacak. Deniz Beşer ve Juliane Saupe'nin sponsor desteği olmaksızın koordine ettiği organizasyonda sanatçı başvuruları için son tarih 10 Eylül 2016.

Açık Stüdyo Günleri (ASG)'de resim, heykel, seramik, enstalasyon, fotoğraf, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, Taksim, Beyoğlu, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyelerini ziyaretçilere açıyor.

7-9 Ekim 2016 tarihlerinde düzenlenecek etkinlikte ziyaretçiler, harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olacak.

Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan ''ağ oluşturma'' için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor. Bu bağlamda ASG 2015'te 43 katılımcının 33 atölye ve evi 3 gün boyunca yüzlerce sanatsever tarafından ziyaret edildi.

Açık Stüdyo Günleri, Open Studio Days

Açık Stüdyo Günleri, Open Studio Days

Kimler başvurabilir?
Taksim, Beyoğlu, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanları bulunan resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.

Nasıl başvurulur?
Açık Stüdyo Günleri web sitesinde bulunan başvuru formunu doldurduktan sonra 5 farklı eser/projenizi ve 3 adet atölye fotoğrafını ekleyerek 10 Eylül 2016 tarihine kadar openstudiodays@gmail.com'a göndermeniz yeterli.

Açık Stüdyo Günleri'ne dair güncel gelişmeleri Facebook hesabı ve etkinlik sayfası üzerinden de takip edebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :