Açık Stüdyo Günleri / Open Studio Days 2015

mimarizm.com / 31 Ağustos 2015
Açık Stüdyo Günleri


Bu sene ikincisi gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri'nde sanatçılar galeriye ihtiyaç duymadan kendi eserlerini meraklı bir izleyici kitlesi ile paylaşma fırsatı buluyor.

ASG 2015´de resim, heykel, fotoğraf, illüstrasyon, moda tasarımı, video ve tasarım gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçı ve tasarımcılar, Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyelerini ziyaretçilere açıyorlar. Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçı ve tasarımcıların çalışma ortamlarına misafir oluyorlar.
Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasası için önemli unsurlardan biri olan 'networking' için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlıyor.

Bu bağlamda Açık Stüdyo Günleri 2014'de 17 katılımcının atölye ve evleri, 2 gün boyunca yüzlerce sanatsever tarafından ziyaret edildi. ASG ile ilgili basın, sosyal medya ve ziyaretçiler tarafindan gelen olumlu izlenimler ASG´yi her sene tekrarlanan bir etkinlik haline getirdi.Siz de ASG'ye dahil olmak ve eserlerinizi kendi ev ve atölyelerinizde ziyaretçilerle paylaşmak için 15 Eylül'e kadar ASG'ye başvurabilirsiniz.

Kimler Başvurabilir? 
Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanları bulunan resim, heykel, fotoğraf, illüstrasyon, moda tasarımı, video ve tasarım gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı, tasarımcılar ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.

Başvuru hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :