"DÖN BUG" Atölyeleri

mimarizm.com / 25 Temmuz 2014
Maltepe Üniversitesi'nden "Dön Bug" Atölyesi

                    


Maltepe Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, II. İstanbul Tasarım Bienali Akademi Programı çerçevesinde 8-13 Eylül 2014 tarihleri arasında "DÖN BUG"adlı bir dizi atölye çalışması düzenliyor.

Etkinlik, 2011 yılındaki bienal kapsamında gerçekleştirilen BUG (Biliş ve Uygulamlardaki Gariplikler) başlıklı atölye çalışmalarına da atıfta bulunuyor.


Atölyenin konusu ve kapsamı

DÖN BUG atölyeleri, İKSV tarafından düzenlenen II. İstanbul Tasarım Bienali'nin "Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil" ana teması paralelinde, ÜTOPYA teması ekseninde gerçekleştirilecek. Atölye kapsamında, aslında gerçek anlamda hiçbir şeyin aynı olmadığı bir dönem yaşayan Türkiye'deki gündeme yönelik olarak; geçen iki yılda yaşanan toplumsal, politik ve sosyal olayları yeniden değerlendirmek amaçlanıyor.

DÖN BUG, İstanbul üzerinden gelecekteki kent ve kent yaşamına ilişkin gerçekleşmesi imkansız ya da çok güç olan tasarı veya düşüncelere yönelik alternatif manifestolar üretme fikriyle yola çıkıyor. Siyasal ve toplumsal düzen tartışmalarını da içerecek biçimde, ideal bir toplum düzeni ve bu düzenin mekansal arayışları ile bu düşlere yaklaşma çabalarını ortaya koymayı hedefliyor.

Bilgi broşürü için tıklayınız.


Kimler katılabilir?

Atölyelere tasarımla ilgili tüm disiplinlerdeki lisans öğrencileri katılımcı olarak başvurabilir. Başvurular, 13-31 Ağustos 2014 tarihleri arasında kabul edilecek.

Katılımcı formu için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :