WAF- Dünya Mimarlık Festivali 2009

03 Haziran 2009
WAF- Dünya Mimarlık Festivali 2009

Uluslararası medya grubu Emap tarafından düzenlenen WAF-Dünya Mimarlık Festivali'nin ikincisi, 4-6 Kasım 2009 tarihleri arasında Barselona'da gerçekleştirilecek. Mimarlık camiasında büyük ses getiren organizasyonun, bu yıl geçtiğimiz yıla oranla daha da genişletildiği bildirilirken, festivalde 4 ana bölüm altındaki 42 kategoride 100'den fazla projenindeğerlendirileceği gelen bilgiler arasında.

Ödül programı

Mimarların, iç mimarların ve inşaat mühendislerinin katılabileceği 3 yeni ödül programının daha oluşturulduğu etkinlik kapsamında, "Dünyanın en iyi binası" ödülünü almak için ise 2008 yılında tamamlanmış olan mimari projeler yarışacak. 

Finalistler, projelerini Rafael Vinoly, Kengo Kuma, Süha Özkan ve Charles Jencks'in de aralarında bulunduğu jüri önünde canlı olarak sunacak.

Ödül programına katılan projelerin hepsinin sergileneceği ise gelen bilgiler arasında.

"Daha azla daha çok"

WAF Dünya Mimarlık Festivali çerçevesinde düzenlenen tematik serginin konusu bu yıl "Daha azla daha çok" olarak belirlendi. Sergi, yeni ekonomik düzende tasarımcıların, üreticilerin ve müteahhitlerin zaman, enerji ve finans kaynaklarını nasıl daha az kullanarak daha çok değer üretebileceklerine odaklanacak.

Organizasyonun medya sponsorları arasında Yapı Dergisi de yer alıyor.

WAF- Dünya Mimarlık Festivali Nedir?

WAF- Dünya Mimarlık Festivali, Barselona'da CCIB'de düzenlenen, üç günlük bir mimarlık festivalidir. Festival mimarlık ödüllerini, jürinin önünde finalistlerin canlı sunumlarını, seminer programlarını ve tüm dünyadan başvuranların oluşturduğu mimari sergiyi kapsıyor.

2008 yılında festivale dünyadan 2000 delege katılmıştı.

Ödül programına başvurmak için buradan ulaşabileceğiniz kayıt formuna lütfen "YAPTUR" kodunu giriniz.İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :