PKN Istanbul Mixer Özel: "Mimarların Gözüyle Çağdaş Sanat"

mimarizm.com / 24 Nisan 2014
PKN Istanbul Mixer Özel: "Mimarların Gözüyle Çağdaş Sanat"

                           


Çağdaş sanat ve mimarlık arasındaki sınırların belirsizleşeceği PechaKucha Night Istanbul Mixer ÖZEL etkinliği, 29 Nisan akşamı saat 20:20'de Tophane'deki Mixer sanat galerisinde...


PechaKucha Night (PKN) Istanbul organizatörlüğünde, Mixer'e özel olarak gerçekleştirilecek "Mimarların Gözüyle Çağdaş Sanat" başlıklı etkinlikte, tecrübeli mimarlar 20 görsel x 20 saniye'den oluşan sunumlarıyla mimarlık ve çağdaş sanatı harmanlayacaklar.

Hayallerindeki mekanları Mixer Açık Depo'dan seçtikleri eserlerle dekore edecek olan mimarlar, mekan ve eser seçimlerinin arkasında yatan sebepleri izleyiciyle paylaşacaklar.

PKN Istanbul Mixer Özel etkinliği, mimarlık ve çağdaş sanatın nasıl yaratıcı bir şekilde kesiştiğini deneyimlemek isteyen herkesin katılımına açık. Sunumların Türkçe yapılacağı etklinliğin kapı açılış saati 19:30 olup, konuşmacılar 20:20 itibari ile sahnede olacak.


Kim ne anlatacak?

Çağdaş sanat eserlerinde bakış açısı ve kuralsızlık, mimari ile bütünleşiyor. İlk konuşmacı Emir Uras, bizlere "kuralsızlık" kavramını anlatacak. Hemen ardından Ceylan Önalp, sahnede "Sanatın gündelik hayatın bir parçası olduğunu unutmadan yaşamalıyız" diyecek. Nurgul Yardım ise, "Mimarinin kentle olan ilişkisi, çağdaş sanatın insanla olan ilişkisi gibidir" söylemi ile olan yaratıcı ürünler ve hayata değinecek.

Mekana yönelik anımsatıcı eserler yerleştirerek onları, şimdiki zamana mola verip bulunduğunuz duruma daha geniş bir açıdan bakmaya ne dersiniz? Hayat Akyar, zaman, sanat ve mekan ortak bir başlıkta buluşturacak.
Ardından sahnede gelecek olan Evren Başık, "mimari ya da iç mimari mekanları eserlerle düzenleyerek kimlik kazandırmak ve daha değerli kılmak neler yapabiliriz?" sorularına cevap verecek.

"Sanat, artık mimarinin sanatsal ifadesinden de güç alıyor" diyen konuşmacılardan Pelin Serin ve Burçin Baykurt, mimarinin estetik algısını anlatacak. Gecede sahneye son olarak, mekanın temsili ile bedenin temsili arasında ilişki kurma denemeleri ile Büşra Tunç gelecek.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :