Istanbul Maker Faire 2017

mimarizm.com / 03 Ağustos 2017
İcat çıkaranların festivali Maker Faire'in bu seneki adresi Haydarpaşa Garı... 27-29 Ekim tarihlerinde İstanbul’da üçüncü kez gerçekleşecek festival, üretmeyi seven mucitlerden mühendislere, sanatçılardan bilim insanlarına kadar herkesi bir araya getirecek.

2006’dan bu yana dünyanın birçok yerinde önemli sayıda takipçiye ulaşan ve Kendin Yap (Do It Yourself - DIY) kültürünü benimseyenleri buluşturan Maker Faire, 27-29 Ekim 2017 tarihlerinde üçüncü kez İstanbul’da gerçekleşecek. 

Üretmeyi seven yaratıcı mucitler, mühendisler, ustalar, sanatçılar, bilim kulüpleri, amatörler, öğrenciler, sanayiciler ve start-up'ların bir araya geldiği Istanbul Maker Faire'e bu yıl, Haydarpaşa Garı ev sahipliği yapacak.

İcat Çıkaranların Festivali: Maker Faire

İnsan doğasındaki üretme-yapma eğiliminin altını çizerek, yaratıcılığın kullanılabileceği kanallara ucuz ve kolay erişimi sağlamayı; bu yolla Maker kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen Maker Faire, üçüncü kez İstanbul’da gerçekleştirilecek. Festival bu yıl da yeni icatlar ortaya koymayı ve üretmeyi seven mucitlerden mühendislere, sanatçılardan bilim insanlarına kadar herkesi bir araya getirecek.

Maker hareketinin bir parçası olarak fikir ve ürünlerini sergilemek isteyen proje sahipleri ve bu uluslararası harekette yer almak isteyen gönüllüler 7 Ağustos 2017 tarihinden itibaren istanbul.makerfaire.com adresinden ücretsiz katılım formunu doldurarak başvuru yapabilecek. 15.000’den fazla ziyaretçi beklenen etkinliğe sponsor olmak isteyenler de aynı kanalları kullanarak iletişime geçebilecek. 

Istanbul Maker Faire

Eğlenceli etkinlikler, yaratıcı atölyeler

Müzik ve eğlenceyi bir araya getiren Maker Faire İstanbul’da, drone yarışları, büyük enstalasyonlar, canlı müzik ve sokak sanatçılarının gösterilerinden oluşan eğlenceli outdoor aktivitelerin yanı sıra konferanslar, paneller, programlama, robotik, lehim ve sanat gibi konularda gerçekleşecek atölye eğitimleri yer alacak. 

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :