10 Dakikada Monte Edilebilen Prefabrik Ev

Tuba Tellioğlu Şeren / 10 Temmuz 2017
uBox Prefabrik Evler, sadece kolay taşınabilmekle kalmıyor aynı zamanda 8 dakika gibi kısa bir sürede kendi kendini monte edip kurulumunu tamamlayabiliyor.

Ten Fold Engineering tarafından tasarlanan prefabrik kabin, herhangi bir insan gücü, vinç, alet ya da malzemeye ihtiyaç duymaksızın kendi kendine açılıp kurulumunu gerçekleştirebiliyor. Bunun için sadece bir düğmeye basmak yeterli.

‘Küçük bir kutunun içine yerleştirilen kocaman bir alan,” şeklinde açıklıyor Birleşik Krallık merkezli üretici firmanın tanıtım videosunda.

Ten Fold Demonstrator Unit from TEN FOLD Engineering on Vimeo.

Prefabrik evin zemini ve tavanı bir akordeon gibi açılıp kapanabiliyor. Evi bir yerden diğerine taşımak istediğinizde tek yapmanız gereken pille çalışan elde taşınabilir bir matkap üzerindeki düğmeye basarak akordeon şeklinde tasarlanan zemin ve tavanın geri kapanmasını sağlamak.

Tamamıyla açıldığında Ten Fold uBox 64 metrekarelik bir eve dönüşüyor. Bu, uBox prefabrik evlerin, alışılmış küçük metrekareli bir evden daha büyük olduğunu gösteriyor. 20 metrekarelik bir depo alanına sahip olan uBox’ın iç duvarları aynı zamanda, mekanı bölmek için farklı konfigürasyonlara da olanak tanıyabiliyor. Kabinler, güneş panellerinin eklenebileceği ya da modern ev teknolojilerinin kullanılabileceği şekilde düzenlenmiş. 

Standart bir kamyonla kolaylıkla taşınabilen bir uBox ünitesinin fiyatı ise 100 bin Pound’dan başlıyor. Firma yetkilileri uBox’ın; bir yerden bir yere kolaylıkla taşınması istenen evler, ofisler, mağazalar, klinikler, sergiler, restoranlar, atölyeler ve okullar için mükemmel bir çözüm olduğunun altını çiziyorlar. 

Kaynak, The Spaces


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :