FanzineIST Festival 2016

mimarizm.com / 20 Nisan 2016
Yurtiçi ve yurtdışından “kendin yap” kültürünü benimsemiş 80'i aşkın fanzinin dahil olduğu bağımsız yayınlar buluşması FanzineIST Festival, 22-24 Nisan 2016 tarihleri arasında İstanbul'daki farklı mekanlarda gerçekleşecek.

Tasarım Atölyesi Kadıköy, Neverland Hostel, Peyote ve Arkaoda gibi farklı mekanlar fanzin masalarına ev sahipliği yaparken, fanzin üzerine söyleşiler, film gösterimleri ve konserler de İstanbul'daki festivalin programı içerisinde yer alıyor.

Türkiye'nin en kapsamlı fanzin etkinliği

FanzineIST, üç gün boyunca İspanya, İsveç, Yunanistan, İtalya, Bulgaristan, İsviçre, Avusturya ve Türkiye'den 80'in üzerinde bağımsız yayıncıyı fanzinlerini paylaşmak üzere okuyucularıyla buluşturacak.

Ziyaretçilerin çizgi roman, illüstrasyon, müzik, spor, edebiyat ve sanat fanzinleri gibi farklı türde yayınlarla karşılaşabilecekleri festival, Türkiye'nin en kapsamlı fanzin etkinliği olma iddiasıyla yola çıkıyor.

FanzineIST Festival programında Amerikalı çizgi roman eğitmeni Michael Ferrara'nın çizgi roman fanzinlerinin tarihine yönelik sunumu ve çizgi roman atölyesi, İtalyan sanatçı Michela Palermo'nun ''Kişisel yayıncılık üretiminde tasarım: fanzinlerden fotoğraf kitabına'' sunumu, Deniz Beşer'in moderasyonuyla Tolga Güldallı ile Türkiye'de 90'lı yıllardaki fanzin kültürü üzerine söyleşi, Sırbistan ve Brezilya'dan fanzin filmleri gösterimlerinin dışında In Hoodies, Young Shaven, Ağaçkakan, Foton Kuşağı, Zemin Kat ve Zoomk-Ru-Tu gibi grupların konserleri yer alıyor.

Bağımsız bir fanzin festivali olan FanzineIST, Heyt be! Fanzin, Banliyö., Mezzazine, Sigara Çakmak Fanzin bileşkesi tarafından koordine ediliyor.

FanzineIST Festival

Festival programı ve mekan bilgileri için tıklayınız.

* * *

Fanzin: İngilizce FANatic ve magaZINE kelimelerinin kısaltılmasıyla oluşturulan, finansal kaynaklardan ve hiyerarşik yapılardan uzak alternatif bir basılı materyali.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :