Heyt be! Fanzin Sergi İşgal Evinde

mimarizm.com / 11 Kasım 2013
Heyt be! Fanzin Sergi İşgal Evinde

                                          


Kadıköy Yeldeğirmeni mahallesinde 15 yıla yakın bir süredir inşaatı tamamlanmamış halde duran binayı işgal eden Yeldeğirmeni Dayanışması, binaya Don Kişot Sosyal Merkezi adını verdi. İşgal evi; atölye çalışmaları, gençler için müzik etüdleri ve mahalle toplantılarına olanak sağlayacak bir alan olarak düşünüldü. 
                               


              


Türkiye'nin ilk 'squat'ı (işgal evi) niteliğindeki Don Kişot Sosyal Merkezi, 16 Kasım Cumartesi günü saat 17:00'de "Heyt be! Fanzin Sergi İşgal Evinde" etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Heyt be! Fanzin'in yeni ve eski sayılarına ulaşabileceğiniz, fanzinlerinizi takas edebileceğiniz bu cumartesi gününde, Kolsuz Kahraman Wang Yu ve Burçak Konukman da akustik parçaları ve dj performansları ile etkinliğe renk katacak.Heyt be! Fanzin

2010 Aralık ayında Deniz Beşer, Sedef Karakaş ve Barış Sinsi tarafından kurulmuş illüstrasyon-mizah ağırlıklı olan bir fanzin oluşumudur. "Benim annem bile kitap yapabilir 2", "Zine Fest Berlin" ve " Zürich Small Press Fair" gibi festival, fuar ve fanzin sergilerine katılmış olan Heyt be!, 2012´de Tarlabaşı´ndaki terkedilmiş bir binada "Heyt be! Fanzin Sergisi"ni organize etmiş, bu sergi gecesine yurt içi ve yurt dışından graffiti sanatçıları ve müzisyenleri davet etmiştir. Buna takiben Heyt be! Fanzin, 2013'te Beyoğlu´ndaki Kaptan Tomtom Sokak'ta "Fanzin Sergisi" ve "Evde Fanzin Filmleri" gecesi gibi etkinlikler düzenlemiştir.


Açılış:

16 Kasım 2013, 17:00-22.00

Sergi tarihleri:

16-18 Kasım 2013, 11:00-20:00


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :