Açık Okul'21 'Duyumsal Normların Ötesi' Başlıyor

mimarizm.com / 24 Haziran 2021
Ortak Alan tarafından, üçüncüsü 'Duyumsal Normların Ötesi' temasıya düzenlenen Açık Okul'21, 3 - 11 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Açık Okul etkinliği, Türkiye’deki tüm üniversitelerin mimarlık ve tasarım öğrencilerinin katılımına açık olacak etkinlik, atölyeler ve söyleşiler dizisi olarak düzenlenecek.

Açık Okul ’21 etkinliği, mekanı algılarken öngörülen duyuların ve duyguların bir aradalığına odaklanmaktadır. “Duyumsal Normların Ötesi” temasıyla, evlerden canlı yayınlar ile gerçekleşecek.
Günümüz tasarım dünyasında sürdürülebilirlik, göz önünde daimi bulundurulması gereken bir kavramdır. Bu etkinlikler serisi ile küresel sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda interdisipliner çalışma alanı oluşturulması hedeflenmektedir.

İlk olarak 2019 yılında, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde, tüm mimarlık ve tasarım öğrencilerinin katılımıyla “Bauhaus: 100.Yıl” temasıyla düzenlenmiştir. Açık Okul etkinliğinin ikincisi, “Ekoloji: Uyum ve Dirençlilik” temasıyla, Türkiye’de dijital ortamda gerçekleştirilmiş ilk büyük etkinliklerden biridir.

Etkinlik 3 - 11 Temmuz tarihleri arasında, birbirinden değerli katılımcılarla 9 gün boyunca aktif bir şekilde gerçekleştirilecek. Başvuru formu, tarihi ve ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :