Oya Kayabaş

02 Ağustos 2017

Oya Kayabaş

MSÜ Mimarlık 2001 mezunuyum. GMW MIMARLIK'a 2008 yılında başladım. Buraya gelmeden önce GMW'nun yurtdışı bağlantılı profesyonel bir firma olduğunu biliyordum. Yurtdışından döndükten sonra bir süre kendi ofisimi yürüttüm. Orayı kapattıktan sonra ancak profesyonel bir firmada çalışabileceğime karar verdim ve buraya başvurdum. Şansıma o sırada açık bir pozisyon vardı ve hemen işe başladım. 

Yurtdışından döndükten sonra birer aylık periyotlarla birçok firma dolaştım. Genel olarak hepsi hayal kırıklığıydı. O yüzden de buraya büyük bir umut ve seçicilikle gelmiştim. Bir kere GMW kesinlikle bir patron şirketi değil. Tabi ki patronlarımız bizi her zaman yönlendiriyor, karar almamızda bize yardımcı oluyor ama burası her şeyin açıklıkla konuşulduğu, tartışıldığı bir yer. Hiçbir zaman bu böyle olacak, bunu böyle yap ve hemen yap gibi konuşmalar olmuyor. Bu detay gibi gelebilir ama bir mimarlık ofisi için çok önemli. Onun dışında müşteri portfolyosu çok düzgün. Seçkin firmalar ve insan gruplarıyla zevk alarak, öğrenerek çalışıyorsunuz. Projelerimiz büyük ölçekli ve uluslararası projeler. İnsanın kendisini geliştirmesine fırsat veren projeler. 

Pınar ve Dicle ile dokuz yıldır birlikte çalıştığımız için artık birbirimizin cümlelerini tamamlar hale geldik. Birbirimizin ne düşündüğünü, konuya nasıl yaklaşacağını biliyoruz. Bu çok keyifli bir şey.  Ali Bey son dönemde daha uzun süreler Londra'da olduğu için her projede ona brief veriyoruz. Birebir her konuyu görüşme fırsatımız olmuyor ama ofise kattığı müthiş bir bilgelik var. Varlığı bizim için çok önemli. 

Üzerinde çalıştığımız büyük projelerde, sürecin başından sonuna kadar işverenin ihtiyaçları üzerine odaklanıyorsunuz. Danışmanlık işlerinde ise sektörün ihtiyaçlarına odaklanma şansınız oluyor ve sürekli o konuda telkinlerde bulunabiliyorsunuz. Bu hem keyifli hem de insanı geliştiren bir şey. Zaten havalimanı sektörü çok canlı bir sektör, sürekli yeni aygıtlar, yeni sistemler çıkıyor. Danışmanlık verince bunlarla haşır neşir olmak için daha çok fırsat oluyor. Yıllar süren bilgi birikiminin ardından bunu başka bir projeye aktarabilmek çok keyifli. Roma Fiumicino projesinde de öyleydi. Dünyadaki örnekleri daha fazla tarayıp çalışma şansınız oluyor. Bu da sizi besleyen bir şey. 
 


Kurucu Ortaklar GMW'yu Anlatıyor
Tasarım Ekibi GMW için Ne Dedi?
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :